I Dzień Półfinałów Mistrzostw Polski U-22 Kobiet

Dzisiejszego dnia, po raz pierwszy, na parkiet w Gorzowie wybiegły zespoły walczące o Finał Mistrzostw Polski U-22 Kobiet.

Święto koszykówki można uznać za rozpoczęte! Piątkowe popołudnie przyniosło emocje i pierwsze zwycięstwa. Nasz zespół pewną wygraną rozpoczyna swój udział w Półfinałach Mistrzostw Polski. Pierwsza kwarta to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który od początku kontrolował przebieg tego spotkania. Gorzowskie koszykarki z minuty na minutę powiększały swoją przewagę wygrywając trzy kwarty i remisując ostatnią. Jutro podopieczne trenera Roberta Pieczyraka i Janusza Kopaczewskiego zmierzą się z koszykarkami z Poznania, które dzisiaj również świętowały swoje pierwsze zwycięstwo.

Wyniki spotkań:

- ENEA AZS Poznań - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 81:48 (23:18, 21:9, 19:11, 18:10)

- ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - Mon-Pol Płock 83:57 (22:7, 24:17, 17:13, 20:20)

Dla AZSu, punkty zdobyły: Paula Duchnowska 15, Szczęsna 14, Kominek 12, Szczecińska 9, Dul 7, Wiktoria Kuczyńska 6, Keller 6, Matkowska 5, Musielak 5, Trzeciak 4, Połujan i Jezierska po 0 pkt.