II dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Kadetek

Zwycięstwo zapewniło naszym zawodniczkom awans do Finałów Mistrzostw Polski!

Dzisiejszego dnia, oba spotkania rozegrane na hali AJP cechowało ogromne zaangażowanie wszystkich zespołów, walka do samego końca i duża intensywność. W pierwszym meczu naprzeciw siebie stanęły zespoły, które w turnieju szukały swojego pierwszego zwycięstwa. Po dobrej trzeciej kwarcie koszykarek ze Swarzędza to właśnie ten zespół mógł świętować swoje pierwsze zwycięstwo.

Podopieczne trenera Janusza Kopaczewskiego swoje spotkanie rozpoczęły dość nerwowo, nie wykorzystując prostych sytuacji rzutowych, stan ten utrzymywał się przez dalszą część pierwszej połowy meczu. Druga odsłona to lepsza skuteczność i gra w obronie, które pozwoliły wygrać to trudne spotkanie, dające awans do Finałów Mistrzostw Polski kobiet do lat 16.

Wyniki spotkań:

1. UKS Huragan Wołomin - UKS Lider Swarzędz 52:64 (15:17, 13:13, 7:21, 17:13)

2. UKS Siódemka Sopot - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. 40:55 (12:14, 10:12, 10:14, 8:15)

Jutrzejsze pojedynki zadecydują o końcowej kolejności w grupie. O awans zagrają ze sobą zespoły ze Swarzędza i Sopotu.