Podsumowanie Półfinałów Mistrzostw Polski Kadetek

Zakończyły się Półfinały Mistrzostw Polski kobiet do lat 16 w koszykówce kobiet.

Ostatni dzień zmagań, przyniósł odpowiedź na to, kto awansuje z drugiego miejsca do Finału Mistrzostw Polski Kadetek. Wiadomo było, że pierwsze miejsce zajmą nasze młode zawodniczki już przed rozpoczęciem ostatniego pojedynku. Ostatecznie, po koncertowo zagranej drugiej kwarcie Swarzędza, zespół ten wywalczył upragniony awans!

Podopieczne trenera Janusza Kopaczewskiego w dzisiejszym spotkaniu, po raz kolejny udowodniły, że zasługują na pierwsze miejsce w turnieju półfinałowym. Przebieg spotkania to kontrola wyniku przez nasze koszykarki, które po nieco słabszych momentach, wygrały swoje 3 spotkanie. Drużyna przez cały sezon nie przegrała ani jednego spotkania przed własną publicznością!

Wyniki spotkań:

Piątek:

1. UKS Siódemka Sopot - UKS Huragan Wołomin 64:58 (25:14, 4:13, 15:18, 20:13)

2. ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - UKS Lider Swarzędz 77:32 (18:4, 27:11, 15:8, 17:9)

Sobota:

1. UKS Huragan Wołomin - UKS Lider Swarzędz 52:64 (15:17, 13:13, 7:21, 17:13)

2. UKS Siódemka Sopot - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. 40:55 (12:14, 10:12, 10:14, 8:15)

Niedziela:

1. UKS Lider Swarzędz - UKS Siódemka Sopot 76:47 (17:18, 25:5, 25:15, 10:9)

2. ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - UKS Huragan Wołomin 67:61 (24:13, 14:20, 17:12, 12:16)