Podsumowanie Mistrzostw Polski Juniorek

Zakończył się tydzień pełen sportowych emocji.

To z pewnością było pięć, intensywnych dni, wypełnionych koszykówką od rana do wieczora. Cztery mecze dziennie z pewnością mogły zaspokoić apetyt nawet największych fanów koszykówki młodzieżowej. Każdy mecz to wielkie zaangażowanie i walka po obu stronach boiska. W ostatnim dniu, rozegrane zostały dwa spotkania, które miały wyłonić Mistrza Polski Juniorek (U-18). W pierwszym meczu, o trzecie miejsce, lepszy okazał się zespół z Pabianic. Koszykarki PTK CIS Multis Multum Pabianice od początku kontrolowały przebieg meczu, powiększając systematycznie przewagę nad swoimi rywalkami. W meczu finałowym naprzeciw siebie stanęły obrończynie tytułu - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz zawodniczki z Żyrardowa, reprezentujące klub UKS Trójka Żyrardów. Pierwsza połowa to wyrównana walka obu zespołów z nieznaczną przewagę drużyny z Gorzowa. Trzecia i czwarta kwarta to zdecydowana przewaga gorzowianek które z minuty na minutę powiększały swoją przewagę dziurawiąc kosz rzutami za 3 pkt. i półdystansu. Kolejny raz, Mistrzem Polski Juniorek zostaje ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. !

Wyniki dzisiejszych spotkań:

- O 3 miejsce, VBW GTK Gdynia - PTK CIS Multis Multum Pabianice 57:66 (10:15, 13:16, 16:20, 18:15)

- Finał, UKS Trójka Żyrardów - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. 47:87 (19:23. 15:22, 7:26, 6:16)

5. Keller Wiktoria

Każdy mecz był transmitowany w internecie na żywo na kanale youtoube Polskiego Związku Koszykówki. Fotorelacja dostępna będzie na naszym klubowym Facebooku. Serdecznie dziękujemy, wszystkim naszym kibiciom którzy swoich dopingiem dodawali zespołowi sił w trudnych chwilach, frekwencją sprawiając, że nasze młode koszykarki czuły, że mogą osiągnąć wielkie rzeczy.