Finały Mistrzostw Polski Kadetek, Dzień I

To był naprawdę piękny pokaz koszykówki młodzieżowej w wykonaniu wszystkich zespołów.

Dla kibiców zebranych na hali Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. każdy mecz był z pewnością powodem do przeżywania wielkich emocji. Wszystkie mecze to zacięte pojedynki z walką do ostatnich sekund. Przebieg każdego ze spotkań zmieniał się z minuty na minutę. Były okrzyki radości ale również złość i niedowierzanie. Ze zwycięstw mogą się cieszyć zespoły z Sokołowa, Wrocławia, Sosnowca oraz Gorzowa Wlkp.

Podopieczne trenera Janusza Kopaczewskiego zrobiły coś, co rzadko można spotkać na koszykarskich parkietach. Pokazały, że walką, determinacją i wiarą we własne siły do ostatnich sekund spotkania można osiągnąć naprawdę wiele. W tym wypadku zwycięstwo. Po połowie, to Poznanianki schodziły z parkietu w lepszych nastrojach, prowadząc różnicą 22 punktów. Prowadzenie które dla wielu zespołów mogło być gwoździem do trumny, dla naszych zawodniczek było powodem do jeszcze większego zaangażowania i walki o każdą piłkę, czy to odbitą o deskę, czy turlającą się po parkiecie co w końcowym efekcie przyniosło upragnione zwycięstwo. Wielkie gratulacje dla wszystkich zespołów za wspaniałe widowiska koszykarskie. Jutro jest kolejny dzień, kolejne mecze do rozegrania, kolejna walka o każdy punkt i piłkę!

Wyniki dzisiejszych spotkań (środa 23.05.2018)

1. Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski - MKS Tęcza Leszno, 72:67 (15:23, 18:17, 24:8, 15:19)
2. MKS MOS Procom System Wrocław - UKS Lider Swarzędz, 76:62 (22:12, 10:15, 18:22, 26:13)
3. SKS 12 Warszawa - KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec, 57:58 (18:16, 15:14, 9:16, 15:12)
4. Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski - Enea AZS Poznań, 87:86 (12:26, 25:31, 25:11, 25:18)

Terminarz czwartkowych spotkań:
- godzina 11:15, Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski - MKS MOS Procom System Wrocław
- godzina 13:30, UKS Lider Swarzędz - MKS Tęcza Leszno
- godzina 15:45, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Poznań
- godzina 18:00, Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski - SKS 12 Warszawa

Wszystkie mecze transmitowane są na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki. Zdjęcia z poszczególnych spotkań dostępne będą na naszym Facebooku.