Finały Mistrzostw Polski Kadetek, Dzień II

Emocje nie opuszczają hali przy Chopina 52. Za nami kolejny, emocjonujący dzień!

Jeśli ktoś sądził, że wczorajsze zacięte pojedynki były zbiegiem okoliczności, ten utwierdził się dzisiaj w przekonaniu, że każda z drużyn przyjechała tutaj aby walczyć do upadłego. Po raz kolejny kibice zebrani na hali Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. mogli być świadkami wielkiego zaangażowania i walki o każdy centymetr parkietu.

Pierwszy mecz to pojedynek pomiędzy zespołem Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski i MKS MOS Procom System Wrocław. W pierwszej drużynie ciężar zdobywania punktów spoczywał głównie na trzech zawodniczkach (A. Welenc, N. Kurach oraz W. Maślanka), natomiast we Wrocławiu swój zespół wspierała Alicja Rogozińska zdobywczyni 32 punktów. Po chwili dekocentracji w ostatniej kwarcie, to drużyna z Sokołowa mogła świętować swoje drugie zwycięstwo. W kolejnym spotkaniu naprzeciw siebie stanęły zespoły, które szukały swojego pierwszego zwycięstwa w turnieju. Udało się to osiągnąć, głównie dzięki dobrze rozegranej 3 kwarcie, zespołowi MKS Tęcza Leszno. Podobny przebieg miał trzeci mecz, w którym to Poznań w ostatniej kwarcie wyszarpał zwycięstwo drużynie KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec. Jako ostatnie na parkiet wybiegły gospodynie turnieju - ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz SKS 12 Warszawa. Pierwsza kwarta to wyrównany pojedynek między tymi dwoma zespołami, natomiast kolejne kwarty to coraz skuteczniejsze gra naszych zawodniczek. Kończymy drugi dzień z dwoma zwycięstwami i jutro czeka nas ostatni pojedynek w grupie. Zapraszamy wszystkich kibiców do wspólnego przeżywania emocji i kibicowania!

Wyniki dzisiejszych spotkań (czwartek, 24.05.2018)

1.  Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski - MKS MOS Procom System Wrocław 65:63 (16:17, 16:5, 11:22, 22:19)
2.  UKS Lider Swarzędz - MKS Tęcza Leszno 62:76 (14:15, 22:24, 6:19, 20:18)
3.  KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Poznań 65:80 (19:18, 22:19, 15:25, 9:18)
4.  Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski - SKS 12 Warszawa 111:38 (11:11, 32:11, 42:7, 26:9)

Terminarz piątkowych spotkań:
- godzina 11:15, UKS Lider Swarzędz - Sokołów SA OSiR Sokołów Podlaski
- godzina 13:30, MKS Tęcza Leszno - MKS MOS Procom System Wrocław
- godzina 15:45, Enea AZS Poznań - SKS 12 Warszawa
- godzina 18:00, KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

Wszystkie mecze transmitowane są na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki. Zdjęcia z poszczególnych spotkań dostępne będą na naszym Facebooku.