XV Memoriał Aleksandry Piotrowskiej

Jest to już 15 turniej, który organizuje nasz klub, aby upamiętnić przedwcześnie zmarłą, utalentowaną koszykarkę - Aleksandrę Piotrowską. 

 

Ta zdolna zawodniczka, trafiła do Gorzowa w 2001 roku ze Stargardu Szczecińskiego, gdzie dała się poznać jako pracowita, zdolna i sumienna koszykarka. Wzór do naśladowania, dla młodszych koleżanek. Była częścią "złotych juniorek", zaraz u boku Justyny Żurowskiej i Katarzyny Dźwigalskiej, które w 2003 roku zdobyły złoty medal Mistrzostw Polski. Tak jak one, w przyszłości miała stanowić o sile Gorzowskiego zespołu. Niestety, nie było jej to dane. Podczas rozgrzewki przed jednym z turniejowych spotkań, zemdlała i upadła na parkiet. Zmarła krótko po tym, w szpitalu. Od tego momentu w naszym klubie co roku, w drugi weekend września, młode zawodniczki wybiegają na parkiet przy ulicy Chopina 52 w Gorzowie Wielkopolskim, aby uczcić jej pamięć. Tradycją jest również to, że swoje spotkania rozgrywają zawodniczki młodzieżowe występujące w rozgrywkach 1 ligi oraz zespołach juniorskich.

 


Terminarz hala Chopina 52:

 

15 września (sobota)

- 8:30, ENEA AZS AJP Gorzów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (juniorki)

- 10:10, ENEA AZS Poznań – UKS Basket Zgorzelec (juniorki)

- 11:50, ENEA AZS Poznań – ENEA AZS II AJP  Gorzów (I liga)

- 13:30, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ENEA AZS AJP Gorzów (I liga)

- 15:10, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS Poznań (juniorki)

- 16:50, UKS Basket Zgorzelec - ENEA AZS AJP Gorzów (juniorki)

- 18:20, ENEA AZS II AJP Gorzów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (I liga)

- 20:00, ENEA AZS AJP Gorzów - ENEA AZS Poznań  (I liga)

 

16 września (niedziela)

- 9:00,  UKS Basket Zgorzelec - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki (juniorki)

- 10:45, ENEA AZS Poznań - ENEA AZS AJP Gorzów (juniorki)

- 12:30, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - ENEA AZS Poznań  (I liga)

- 14:15, ENEA AZS AJP Gorzów - ENEA AZS II AJP  Gorzów (I liga)

Joomla Extensions