Półfinały Mistrzostw Polski U-22, dzień drugi!

Zakończył się kolejny dzień, sportowych zmagań.

Z pierwszego zwycięstwa w turnieju, mogą się cieszyć Poznanianki, które po wczorajszej, trudnej porażce, potrafiły wyciągnąć wnioski i wybiec na parkiet skoncentrowane i zdeterminowane co w końcowym efekcie pozwoliło na odniesienie wysokiej wygranej.

Dla naszych kibiców najważniejszy był jednak drugi mecz w którym naprzeciwko siebie stanęły nasze gorzowianki oraz koszykarki GTK ARKA Gdynia, obrończynie tytułu Mistrza Polski z poprzedniego sezonu. Pierwsza połowa to wyrównana walka obu zespołów. W pierwszej kwarcie lepsze okazały się Gorzowianki, natomiast w drugiej części spotkania to Gdynianki pokazały na co je stać. Druga połowa to jeszcze więcej gorzowskiej koszykówki w lepszym stylu, skuteczniejsze akcje oraz obrona pozwoliły naszym zawodniczkom systematycznie powiększać przewagę, której nie oddały już do końca meczu. Jutro ostatni dzień Półfinałów Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet do lat 22. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki dzisiejszych spotkań:

1. MMKS Katarzynki Toruń - MUKS Poznań, 61:101 (16:23, 23:28, 12:23, 10:27)

Dla zespołu z Torunia, punkty zdobywały: Duda 17, Płonka 17, Wieczyńska 13, Urban 8, Żubkowska 5, Pawłowska 1, Sokoll oraz Omanić po 0 pkt.

Dla zespołu z Poznania, punkty zdobywały:  Woźniak 20, Wdowiuk 15, Błaszczak 14, Pilichowska 13, Różańska 13, Michalik 8, Hantys 7, Papiernik 4, Masłowska 3, Giżyńska 2, Kowalewska 2,

2. ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - GTK ARKA Gdynia, 75:62 (24:16, 8:16, 26:15, 17:15)

Dla naszego zespołu, punkty zdobywały: Keller 22, Szczęsna 19, Trzeciak 11, Matkowska 11, Duchnowska Paula 10, Potraca 2, Duchnowska Wiktoria, Dudek oraz Kobylińska po 0 pkt.

Dla zespołu z Gdyni, punkty zdobywały: Marcinkowska 15, Piestrzyńska 11, Szymkiewicz 9, Bazan 7, Szmyrka 6, Stawińska 5, Rudzka 3, Szulc 2, Ustowska 2, Szloser 2 oraz Żytkowska 0 pkt.