Tytuł obroniony!

Nasze zawodniczki udowodniły, że ciężka praca i wielkie zaangażowanie jest drogą do sukcesu!

 

Niedzielne popołudnie miało szczególne znaczenie dla podopiecznych trenera Radosława Duchnowskiego, Kacpra Kamińskiego. O godzinie 12:30 rozpoczął się mecz o tytuł Mistrza Polski w koszykówce kobiet do lat 16. Spotkanie godne Wielkiego Finału z walką do ostatnich sekund, które tak naprawdę zadecydowały o końcowym wyniku! Pierwsza kwarta to niewielkie prowadzenie naszych zawodniczek, które musieliśmy oddać w drugiej kwarcie. Nasz zespół, schodząc do szatni na przerwę, przegrywał pięcioma punktami. Druga odsłona to po raz kolejny wyrównane spotkanie po obu stronach boiskach, punkt za punkt, przechwyt za przechwyt, sytuacje wielkich rzutów, indywidualnych oraz zespołowych akcji. W ostatecznym rozrachunku, dzięki zachowaniu zimnej krwi do ostatnich sekund udało się zdobyć punkty, dzięki którym możemy świętować kolejny tytuł Mistrzyń Polski! Mistrz zostaje w Gorzowie Wlkp. Wielkie gratulacje dla zawodniczek oraz całego sztabu trenerskiego!

 

Wynik niedzielnego spotkania:

 

ENEA AZS AJP Gorzów Wlkp. - UKS BAT Kartuzy, 72:71 (18:16, 13:19, 20:18, 21:18)

Dla naszego zespołu, punkty zdobywały:

Harasimowicz 20, Michniewicz 17, Kozłowska Maja 17, Lebiecka 8, Ryzińska 6, Kurkowiak 4 oraz Jasińska 0 pkt.

 

Wyróżnienia indywidualne:

 

Najlepsza piątka turnieju: Daria Ryzińska

Najlepiej zbierająca zawodniczka: Martyna Kurkowiak

Najlepiej asystująca zawodniczka całych mistrzostw: Daria Ryzińska

MVP spotkania: Julita Michniewicz

MVP turnieju: Maja Kozłowska

 

W składzie:

1. Dolacińska Oliwia

2. Harasimowicz Marcelina

3. Jasińska Paulina

4. Kozłowska Maja

5. Kruszewska Alicja

6. Kurkowiak Martyna

7. Lebiecka Gabriela

8. Michniewicz Julita

9. Pawelczyk Wiktoria

10. Piątek Julia

11. Piórkowska Oliwa

12. Ryzińska Daria

13. Warzyńska Lena

14. Żak Nikola

15. Paradowska Alicja

 

Kadra trenerska: Radosław Duchnowski, Kacper Kamiński, Robert Pieczyrak oraz Paula Duchnowska

 

Zdjęcia ze spotkania, w późniejszym terminie, pojawią się na naszym Facebooku.

Joomla Extensions