Gorzowianki rozpoczynają od zwycięstwa fot. Radosław Łogusz

Koszykarki AZS PWSZ Gorzów swój udział w Mistrzostwach Polski Juniorek rozpoczynają od łatwego zwycięstwa. Gorzowianki pokonały dziś 82:52 TS Wisła Kraków.

Tylko w pierwszych minutach meczu wiślaczki były równorzędnym rywalem dla podopiecznych Roberta Pieczyraka i Radosława Duchnowskiego. Później gorzowianki włączyły wyższy bieg i odjechały rywalkom. - W pierwszej połowie wstrzeliliśmy się zza linii 6,75 metra, co pozwoliło nam na zyskanie przewagi. Graliśmy bardzo zespołowo, o czym swiadczy aż 21 asysty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku i czekamy na jutrzejszy mecz - usłyszeliśmy od trenera Pieczyraka.

Na słowa pochwały zasługują przede wszystkim Aleksandra Pasternak i Adriana Kopciuch, które były najskuteczniejszymi zawodniczkami AZS PWSZ, ale także skutecznie kierowały grą całego zespołu.

W drugim meczu naszej grupy gospodynie turnieju, UKS Trójka OSiR Żyrardów pokonały Widzew Łódź. W grupie A zwycięstwa odniosły faworyzowane VBW GTK Gdynia oraz UKS Huragan Wołomin.

Wyniki pierwszego dnia:

Grupa A:

WKK Wrocław - VBW GTK Gdynia 38:72 (12:21, 12:20, 6:14, 8:17)

UKS Huragan Wołomin - KS Basket 25 Bydgoszcz 84:58 (28:12, 18:16, 18:19, 20:11)

Grupa B:

AZS PWSZ Gorzów - TS Wisła Kraków 82:52 (23:12, 22:7, 25:18, 12:15)
AZS PWSZ: Pasternak 21 (5x3), Kopciuch 16 (3), Szajtauer 14, Witkowska 12, Sługocka 4 oraz Czarnodolska 5 (1), Szałas 5, Stelmach 5 (1), Relich 0, Łojek 0.
TS Wisła: Grymek 14, Misiuda 12, Krajewska 2, Krzysiak 2, Ciężadło 2 oraz Ptasznik 6, Wilk 5 (1x3), Malaga 4, Rybak 3 (1), Śleziak 2, Kolegowicz 0.

UKS Trójka-OSiR Żyrardów - MUKS Widzew Łódź 59:46 (12:9, 16:6, 18:13, 13:18)