Pierwsza liga na start!

środa, 02 październik 2019 19:24

Spotkaniem z CTL Zagłębie Sosnowiec w najbliższą niedzielę koszykarki ENEA AZS AJP II Gorzów zainaugurują sezon I ligi kobiet! W grupie B pierwszoligowych rozgrywek nasz klub będzie również reprezentował zespół ENEA AZS AJP III Gorzów, który w pierwszej kolejce pauzuje.

W tym sezonie w grupie B pierwszej ligi kobiet zagra osiem drużyn (ENEA AZS II Gorzów, ENEA AZS III Gorzów, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki, MUKS Poznań, Grot TomiQ Pabianice, Enea AZS II Poznań, CTL Zagłębie Sosnowiec, GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków), a w play-off wystąpi tylko najlepsza czwórka.

W pierwszym meczu sezonu w niedzielę o 16:00 ENEA AZS AJP II Gorzów zagra na wyjeździe z CTL Zagłębie Sosnowiec. Drużynę ze Śląska przed nadchodzącym sezonem wzmocniła doświadczona rozgrywająca Martyna Cebulska, która jeszcze kilka tygodni temu z reprezentacją Polski 3x3 walczyła w mistrzostwach Europy i turniejach Women's Series.

 

- Naszym celem w pierwszoligowych rozgrywkach jest jak najlepiej przygotować się do mistrzostw Polski U22 i U18. Chcemy, żeby każda z zawodniczek zrobiła jak największy postęp grając z silnymi rywalami. Ostatnie mecze zespołu juniorek i zwycięstwa 136:37 oraz 110:47 pokazały, że granie w regionie koszykarsko nie dają rozwoju zawodniczkom. Czekają nas trudne mecze , czy wygramy, czy przegramy to jest sprawa drugorzędna. Te mecze mają dać szansę rozwoju i są bardzo dobrym elementem przygotowań do młodzieżowych mistrzostw Polski. Ten system sprawdził nam się w ostatnich latach i mam nadzieję, że podobnie będzie w tym sezonie – powiedział trener Robert Pieczyrak .

 

ENEA AZS AJP II Gorzów 

 

ENEA AZS AJP III Gorzów 

TERMINARZ ROZGRYWEK

ENEA AZS AJP Gorzów – ALBA Berlin 61:74 (21:27, 11:14, 21:11, 8:22)

AZS: Kobylińska 18, Keller 10, W. Kuczyńska 6, A. Kuczyńska 6, Feliczak 5, Omiotek 5, Kościukiewicz 4, Dudek 3, Wierzbicka 3, Dubaj 1, Szczecińska 0, Kielar 0, Matkowska 0, Śmiałek 0

I liga: W sparingu górą koszykarki z Berlina

sobota, 07 wrzesień 2019 15:23

Koszykarki pierwszoligowej ENEA AZS AJP Gorzów w pierwszym meczu towarzyskim przygotowującym do sezonu 2019/2020 przegrały z niemiecką drużyną ALBA Berlin 61:74. Najskuteczniejszą zawodniczką akademiczek była Joanna Kobylińska, która zapisała na swoim koncie 18 punktów.

Jak pierwszy sparing ocenił trener zespołu Robert Pieczyrak? - Zespół z Berlina pokazał naprawdę dobrą koszykówkę. Nasz zespół jest na całkiem innym etapie przygotowań i jestem naszą grą pozytywnie zaskoczony. Cieszę się, że po kontuzji pierwszy mecz zagrała Wiktoria Kuczyńska  i widać było, że z każdą minuta gra coraz lepiej. Graliśmy bardzo szerokim składem na czternaście zawodniczek, nikt nie grał więcej jak 20 minut, nikt nie zagrał też mniej jak 10 minut – powiedział trener ENEA AZS AJP Gorzów

- To  był dla nas mecz typowo szkoleniowy. Trzeba się cieszyć, że dziewczyny pograły . To dla nas kolejny bodziec do pracy, a za tydzień gramy memoriał Aleksandry Piotrowskiej. Na teraz wyniki są drugorzędną sprawą . Cieszy mnie forma grania, tempo i zaangażowanie dziewczyn – dodał Robert Pieczyrak.

Po roku przerwy swój pierwszy mecz po kontuzji kolana zagrała Wiktoria Kuczyńska. Jakie emocje towarzyszyły w powrocie na koszykarski parkiet? - Pierwsze moje minuty były ciężkie, bo sama nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Było bardzo dużo emocji, ale później stopniowo zaczynałam grać tak jak przed kontuzją . Jestem pełna nadziei, że ten sezon będzie bardzo dobry i tak kontuzja dała mi więcej plusów, niż minusów. Zmieniłyśmy skład w pierwszej lidze, gramy młodszym zespołem i musimy się zgrać, by walczyć o najwyższe miejsca – powiedziała Wiktoria Kuczyńska. 


ENEA AZS AJP Gorzów – ALBA Berlin 61:74 (21:27, 11:14, 21:11, 8:22)

AZS: Kobylińska 18, Keller 10, W. Kuczyńska 6, A. Kuczyńska 6, Feliczak 5, Omiotek 5, Kościukiewicz 4, Dudek 3, Wierzbicka 3, Dubaj 1, Szczecińska 0, Kielar 0, Matkowska 0, Śmiałek 0

ALBA: Livermore 23, Amojo 13, Reuss 11, Beier 8, Hofermann 7, Ozturk 6, Kujat 3, Hirmke 3, Poros 0

 .

I liga: Zapraszamy na sparing z Albą Berlin

piątek, 06 wrzesień 2019 15:05

W sobotę o 14:00 koszykarki pierwszoligowej ENEA AZS AJP Gorzów zagrają towarzyskie spotkanie z niemiecką drużyną ALBA Berlin. Zapraszamy na mecz. Wstęp wolny.

 

Niemiecka drużyna występuje w drugiej Bundeslidze, a w jej składzie jest Alexandra Poros, która grała w gorzowskiej drużynie w sezonie 2012/2013 w mistrzostwach Polski U20. 


W następny weekend w Gorzowie zaplanowany jest Memoriał Aleksandry Piotrowskiej. Szczegóły i terminarz zostaną opublikowane na naszej stronie w tygodniu.

To jeszcze nie koniec zmagań sportowych naszych zawodniczek, występujących w ramach 1 Ligi Kobiet.

 

Zakończyła się runda zasadnicza dla naszych obu zespołów, występujących w rozgrywkach 1 Ligi Kobiet. Zespół prowadzony przez trenera Roberta Pieczyraka - ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. w grupie B zajął 6 miejsce z 11 zwycięstwami i 9 porażkami. Najskuteczniejszą zawodniczką pod względem ilości zdobytych punktów została Wiktoria Keller, która średnio na mecz zdobywała 20,3 pkt. W pierwszej rundzie play-off nasze zawodniczki zmierzą się z MUKSem Poznań. W tym sezonie do tej pory Gorzowianki musiały uznać wyższość zawodniczek z Poznania. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

 

Nasz drugi zespół ENEA AZS AJP III Gorzów Wlkp. prowadzony przez trenera Janusza Kopaczewskiego oraz Radosława Duchnowskiego, składający się głównie z juniorek młodszych, wygrał jedno spotkanie i tym samym zagra w rundzie Play-out. Przeciwnikiem gorzowianek będzie zespół z którym udało się odnieść zwycięstwo - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. Najskuteczniejszą zawodniczką w rundzie zasadniczej, została Joanna Kobylińska, która średnio na mecz zdobywała 16.6 pkt, trafiając łącznie aż 63 razy za 3 pkt. Już teraz zachęcamy do wsparcia naszych zawodniczek, głośnym dopingiem!

 

Terminarz spotkań Play-off:

 

- 10.03.2019, MUKS Poznań - ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp, godzina 17:00

- 16.03.2019, ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp. - MUKS Poznań, godzina jeszcze nieznana

- (ew. 3 mecz), 20.03.2019, MUKS Poznań - ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp.

 

Terminarz spotkań Play-out:

 

- 10.03.2019, MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - ENEA AZS AJP III Gorzów Wlkp, godzina 17:00

- 16.03.2019, ENEA AZS AJP III Gorzów Wlkp. - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra, godzina jeszcze nieznana

- (ew. 3 mecz), 20.03.2019, MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - ENEA AZS AJP III Gorzów Wlkp.

Pierwsza liga zagrała u siebie

poniedziałek, 05 listopad 2018 10:41

Zarówno pierwszy zespół oraz drugi, występujące w ramach rozgrywek I Ligi Pzkosz rozegrały swoje spotkania przed własną publicznością.

 

Pierwsze na parkiet wybiegły zawodniczki ENEA AZS AJP II Gorzów Wlkp., które rozegrały swoje spotkanie z ENEA AZS II Poznań. Przebieg spotkania to szybkie objęcie prowadzenia przez zespół gości. Pierwsza kwarta wygrana 6:23. Pozostałe części meczu to kontrola wyniku przez Poznanianki. Nasze zawodniczki nie poddawały się, w drugiej połowie próbowały odrobić straty wygrywając trzecią i czwartą kwartę. Zabrakło niestety czasu.

Drugi zespół, składający się głównie z juniorek (rocznik 2001 oraz 2002) podjął bardzo silny zespół z Krakowa z którym również nie udało się wygrać.

 

ENEA AZS II Gorzów Wlkp. - ENEA AZS II Poznań, 54:72 (6:23, 12:19, 13:11, 23:19)

Dla naszego zespołu, punkty zdobywały: Trzeciak 16, Potraca 12 (3x3), Duchnowska Paula 7, Kielar 7, Matkowska 5 (1x3), Dubaj 4, Szczęsna 2, Śmiałek 1, Duchnowska Wiktoria 0 pkt.

 

ENEA AZS III Gorzów Wlkp. - Good Lood AZS PK Kraków, 29:102 (4:32, 14:30, 4:21, 7:19)

Dla naszego zespołu, punkty zdobywały: Kobylińska 10, Kuczyńska Aleksandra 7, Kościukiewicz 7, Feliczak 3, Kurkowiak 2, Straszewska, Szczecińska, Dudek oraz Sierocińska po 0 pkt.

Strona 1 z 11
Joomla Extensions