Koszykarki pierwszoligowej ENEA AZS AJP Gorzów w pierwszym meczu towarzyskim przygotowującym do sezonu 2019/2020 przegrały z niemiecką drużyną ALBA Berlin 61:74. Najskuteczniejszą zawodniczką akademiczek była Joanna Kobylińska, która zapisała na swoim koncie 18 punktów.

Jak pierwszy sparing ocenił trener zespołu Robert Pieczyrak? - Zespół z Berlina pokazał naprawdę dobrą koszykówkę. Nasz zespół jest na całkiem innym etapie przygotowań i jestem naszą grą pozytywnie zaskoczony. Cieszę się, że po kontuzji pierwszy mecz zagrała Wiktoria Kuczyńska  i widać było, że z każdą minuta gra coraz lepiej. Graliśmy bardzo szerokim składem na czternaście zawodniczek, nikt nie grał więcej jak 20 minut, nikt nie zagrał też mniej jak 10 minut – powiedział trener ENEA AZS AJP Gorzów

- To  był dla nas mecz typowo szkoleniowy. Trzeba się cieszyć, że dziewczyny pograły . To dla nas kolejny bodziec do pracy, a za tydzień gramy memoriał Aleksandry Piotrowskiej. Na teraz wyniki są drugorzędną sprawą . Cieszy mnie forma grania, tempo i zaangażowanie dziewczyn – dodał Robert Pieczyrak.

Po roku przerwy swój pierwszy mecz po kontuzji kolana zagrała Wiktoria Kuczyńska. Jakie emocje towarzyszyły w powrocie na koszykarski parkiet? - Pierwsze moje minuty były ciężkie, bo sama nie wiedziałam co mam ze sobą zrobić. Było bardzo dużo emocji, ale później stopniowo zaczynałam grać tak jak przed kontuzją . Jestem pełna nadziei, że ten sezon będzie bardzo dobry i tak kontuzja dała mi więcej plusów, niż minusów. Zmieniłyśmy skład w pierwszej lidze, gramy młodszym zespołem i musimy się zgrać, by walczyć o najwyższe miejsca – powiedziała Wiktoria Kuczyńska.

ENEA AZS AJP Gorzów – ALBA Berlin 61:74 (21:27, 11:14, 21:11, 8:22)

AZS: Kobylińska 18, Keller 10, W. Kuczyńska 6, A. Kuczyńska 6, Feliczak 5, Omiotek 5, Kościukiewicz 4, Dudek 3, Wierzbicka 3, Dubaj 1, Szczecińska 0, Kielar 0, Matkowska 0, Śmiałek 0

ALBA: Livermore 23, Amojo 13, Reuss 11, Beier 8, Hofermann 7, Ozturk 6, Kujat 3, Hirmke 3, Poros 0