Gorzowianki zrewanżowały się UKS Basket

Koszykarki Hajduk Kominki AZS PWSZ Gorzów bardzo dobrze rozpoczęły rundę rewanżową Pierwszej Ligi Kobiet. Akademiczki przed własną publicznością pewnie pokonały UKS Basket Aleksandrów Łódzki.

Do przerwy mecz był bardzo wyrównany, czego najlepszym dowodem jest wynik, przy jakim oba zespoły schodziły do szatni. Jednak pięciopunktowe prowadzenie gorzowianek po drugiej kwarcie szybko zwiększało się, osiągając ostatecznie 23 punkty. - Zagraliśmy bardzo dobry mecz w ataku, zdobywając 88 punktów i aż dwunastokrotnie trafiając zza linii 6,75 m. Chciałbym pochwalić zespół, szczególnie za bardzo zespołową grę, dzięki której zanotowaliśmy aż 20 asyst. Wszystkie osoby, które zagrały wniosły wiele pozytywnych elementów do gry zespołu. Czekamy juz teraz na bardzo ważny mecz w Jeleniej Górze - powiedział po meczu trener Robert Pieczyrak.

Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 88:65 (21:21, 25:20, 23:14, 19:10)
Hajduk Kominki AZS PWSZ II: Natalia Sobek 23 (5x3), Claudia Trębicka 19 (3), Daria Stelmach 19 (3), Beata Jaworska 13, Magdalena Szajtauer 3 oraz Karolina Szałas 7 (1), Alicja Witkowska 2, Patrycja Łojek 2, Kinga Kominek 0, Weronika Relich 0.
UKS Basket: Katarzyna Bednarczyk 17 (3x3), Magdalena Rzeźnik 11 (3), Agnieszka Kret 11 (1), Anita Tomaszewska 9, Ewa Canert 6 oraz Magdalena Pisera 6, Natalia Tyczkowska 5, Monika Buczak 0.

Pozostałe mecze:
MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - AZS Politechnika Korona Kraków 32:56 (4:15, 8:12, 7:13, 13:16), JAS-FBG Sosnowiec - ŁKS SMS Łódź 73:62 (24:19, 28:12, 14:17, 7:14), Lider Swarzędz - JTC MUKS Poznań 50:59 (4:16, 15:9, 12:16, 19:18), Poznań City Center AZS - Ostrovia Ostrów Wlkp. 78:71 (22:12, 19:13, 22:18, 15:28)

Tabela:
(kolejno: miejsce, drużyna, pkt, mecze, zw. - por., pkt zd. - pkt str., stosunek)
1 AZS Politechnika Korona Kraków 19 10 9 - 1 628 - 494 1.2713
2 Poznań City Center AZS 18 10 8 - 2 649 - 614 1.057
3 JTC MUKS Poznań 17 10 7 - 3 630 - 489 1.2883
4 JAS-FBG Sosnowiec 17 10 7 - 3 631 - 589 1.0713
5 UKS Basket Aleksandrów Łódzki 16 10 6 - 4 615 - 602 1.0216
6 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 15 10 5 - 5 647 - 619 1.0452
7 Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 14 10 4 - 6 623 - 638 0.9765
8 Lider Swarzędz 13 10 3 - 7 584 - 624 0.9359