Porażka rezerw w Poznaniu

Po trzech zwycięstwach ekipa Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów uległa na wyjeździe Poznań City Center AZS. O porażce zadecydowała słabsza druga połowa gorzowianek.

Podopieczne Roberta Pieczyraka w pierwszej połowie radziły sobie całkiem nieźle. Po dwudziestu minutach gry prowadziliśmy 33:27. Niestety druga połowę meczu będziemy chcieli jak najszybciej zapomnieć. - Do przerwy graliśmy nieźle. Po przerwie zabrakło nam chyba nieco sił, gdyż dziewczyny czuły w nogach kilka spotkań w Tauron Basket Ekstraklasie i Pierwszej Lidze. Dodatkowo część koszykarek miała za sobą wyprawę na mecz do Lublina, a to na pewno też nam nie pomogło. Po dobrych meczach przydarzyły nam się słabsze dwie kwarty, ale mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zagramy dużo lepiej - powiedział po meczu trener Robert Pieczyrak.

Poznań City Center AZS - Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 61:46 (18:18, 9:15, 17:5, 17:8)
Poznań City Center AZS: Wojdalska 12 (2x3), Giedrojć 11 (1), Woźniak 8 (2), Budeń 3 (1), Szelągowska 0 oraz Marciniak 27, Pawlikowska 0, Adamowicz 0.
Hajduk Kominki AZS PWSZ II: B.Jaworska 15, Witkowska 8 (2x3), Stelmach 7 (1), Sobek 5 (1), Szajtauer 3 oraz K.Jaworska 6, Trębicka 2, Kominek 0, Łojek 0, Szczęsna 0, Szałas 0.

Pozostałe wyniki:
ŁKS SMS Łódź - JTC MUKS Poznań 41:70 (10:21, 18:15, 8:17, 5:17), AZS Politechnika Korona Kraków - Lider Swarzędz 84:62 (26:14, 24:9, 15:8, 19:31), TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski - UKS Basket Aleksandrów Łódzki 64:71 (17:18, 13:18, 11:14, 23:21), MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra - JAS-FBG Sosnowiec 59:69 (21:14, 8:20, 14:15, 16:20)

Tabela:
(kolejno: miejsce, drużyna, pkt, mecze, zw. - por., pkt zd. - pkt str., stosunek)
1 Poznań City Center AZS 24 13 11 - 2 836 - 767 1.09
2 JTC MUKS Poznań 22 13 9 - 4 812 - 639 1.2707
3 AZS Politechnika Korona Kraków 22 12 10 - 2 759 - 612 1.2402
4 UKS Basket Aleksandrów Łódzki 21 13 8 - 5 825 - 772 1.0687
5 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 20 13 7 - 6 857 - 812 1.0554
6 JAS-FBG Sosnowiec 20 12 8 - 4 757 - 716 1.0573
7 Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 19 13 6 - 7 799 - 820 0.9744
8 Lider Swarzędz 17 13 4 - 9 775 - 830 0.9337