Kadetki i młodziczki na plus. Pierwsza liga - minus 2

31 punktów w meczu z krakowską Koroną zdobyła Natalia Sobek. Rezerwy AZS PWSZ Gorzów rozegrały mecz awansem ulegając gospodyniom zaledwie dwoma punktami.

Mecz 21 kolejki 1 ligi kobiet z drużyną AZS Politechnika Korona Kraków rozegrany został awansem przy okazji wyjazdu na mecz ekstraklasy z aktualnym mistrzem Polski.

Po pierwszej kwarcie tego meczu można było odnieść wrażenie, że gorzowianki przegrają potyczkę z krakowską Politechniką dość wysoko. Na tablicy widniał bowiem wynik 20:8. Pozostałe kwarty były o wiele bardziej wyrównane. Na przerwę oba zespoły schodziły przy już nieznacznym prowadzeniu gospodyń.

Na początku trzeciej kwarty gorzowianki zdołały doprowadzić do remisu, wszystko to za sprawą serii rzutów Natalii Sobek. Po 49 punktów oba zespoły miały też na początku odsłony numer 4. Remis na tablicy wyników w ostatniej kwarcie zawodniczki i kibice widzieli jeszcze kilka razy. Na 2,5 minuty przed końcem meczu było 58:58. Wówczas to dwa punkty z rzutów osobistych zdobyły miejscowe zawodniczki. Do końca spotkania oba zespoły próbowały już bezskutecznie zdobyć punkty.

AZS Politechnika Korona Kraków – AZS PWSZ II Gorzów 60:58 (20:8, 19:25, 10:14, 11:11)

Punkty dla AZS PWSZ II Gorzów zdobywały: N. Sobek 31, Witkowska 7, K. Jaworska i Nacz po 6, Kopciuch 5, B. Jaworska 2, Szczęsna 1, Szajtauer, Kominek, Czarnodolska – 0.

Kadetki prowadzone przez Trenera Andersza wygrały z zespołem z Wałbrzycha.

Enea AZS PWSZ Gorzów Wlkp. -Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 86:36 (20:4, 10:8, 30:14, 26:10)

Punkty dla AZS-u: Trzeciak 25, Łupińska 20, Duchnowska W. 12, Kupczyk 7, Bagłaj 0 oraz Liberska 16, Murmyło 2, Pieńkoś 2, Byczkowska 2, Godlewska 0, Bednarska 0, Michalik 0.

W derbach ligi młodziczek wygrał zespół prowadzony przez trenera Hiszpańskiego

Enea AZS PWSZ Gorzów Wlkp.I- Enea AZS PWSZ Gorzów Wlkp. II 77:39 (4:20, 13:15, 11:20, 11:22)

Punkty dla AZS-u I: Januszke 14 , Liberska 13 , Ryzińska 11 , Grochocka 8, Ciszewska 0 oraz Dudek 12, Sierocińska 9, Szadkowska 6, Brzezińska 2, Musiał 2, Maciejczyk 0, Ławniczak 0.

Punkty dla AZS-u II: Andrzejkowicz 8, Górka 6, Kubacka 2, Jenek 1, Pyrlik 1oraz Spychała 8, Jarmuszkiewicz 7, Lewandowska 5, Dubiec 1, Kurcin 0, Jankowska 0, Madej 0.