Kahleah Copper zakończyła sezon w WNBA. W drugiej rundzie play-off po znakomitym spotkaniu jej Chicago Sky przegrało z Las Vegas Aces 92:93.

 

W WNBA druga runda play-off, czyli walka o półfinał rozgrywana jest w formule „single-elimination” i o wszystkim decyduje jedno spotkanie. Na 24 sekundy przed końcem po celnej trójce Ndour Chicago Sky prowadziło 92:90. W kolejnej akcji stratę zanotowała Wilson  i drużyna Copper miała piłkę. Akcję spod własnego kosza wyprowadziła Vandersloot. Podała wzdłuż linii bocznej i piłkę za połową na siedem sekund przed końcem meczu przechwyciła Dearica Hamby. Amerykanka bez wahania rzuciła z połowy boiska, trafiła i dała swojej drużynie awans do półfinału WNBA. W tym meczu Copper zdobyła 16 punktów grając na 75% skuteczność (6/8 w tym 3/4  za trzy).

 

W całym sezonie WNBA Kahleah Copper w barwach Chicago Sky zagrała w 34 spotkaniach. Średnio na parkiecie spędziła 15 minut i notowała 6,7 punktu. Nasza druga zawodniczka Chloe Jackson nie znalazła się w kadrze Chicago Sky na play-off. W całym sezonie młoda rozgrywająca zagrała w 8 spotkaniach i notowała średnio 0,6 punktu i 0,5 asysty.

 

Obie zawodniczki już wkrótce zobaczymy na polskich parkietach w barwach naszej drużyny, która w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet zagra pod nazwą PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów.

 

 

 

12 pytań do... Annamarii Prezelj

wtorek, 17 wrzesień 2019 04:51

12 pytań do…  to nasza nowość na ten sezon. Chcemy, żeby kibice mogli poznać nasze koszykarki z nieco innej strony. W kolejnym odcinku Annamaria Prezelj, która m.in. zdradziła, że po karierze koszykarskiej chciałaby mieć swoją galerię sztuki. 

 

1) Jak zaczęła się Twoja przygoda z koszykówką?

Wszystko zaczęło się, kiedy miałam 10 lat. Mój starszy brat grał w koszykówkę. Jak byłam młodsza, zawsze starałam się go naśladować. Zapytałam mamę, czy może mi znaleźć drużynę koszykarską kobiet w mojej okolicy. Dołączyłam do niej i tak się zaczęła moja przygoda z koszykówką. 

2) Co jest najpiękniejszego w tym sporcie?

Dla mnie są to przyjaźnie, które zdobywasz w trakcie kariery. Niektórych moich najlepszych przyjaciół spotkałam właśnie podczas mojej koszykarskiej przygody. Podobnie jak innych ludzi, o których nigdy nie zapomnę. 

3) Jak przygotowujesz się do meczu? Masz jakieś swoje rytuały?

Nie mam żadnych specyficznych rytuałów. Zawsze śpię i piję kawę przed każdym treningiem, czy meczem. Przed samym spotkaniem lubię porzucać z różnych pozycji na boisku. No prawie bym zapomniała, zawsze noszę te same skarpetki i top sportowy. 

4) Gdyby nie koszykówka to?

Prawdopodobnie studiowałabym w jakieś szkole artystycznej. W wolnych chwilach lubię malować i uprawiać jogę. Po karierze koszykarskiej chciałabym mieć swoją galerię sztuki. 

5) Ulubiony film/serial?

Ulubiony film to Fight Club (Podziemny krąg) oraz Great Gatsby (Wielki Gatsby). Lubię też obejrzeć Game of Thrones (Gra o tron) i Suits (W garniturach).

6) Jakiej muzyki słuchasz?

W zależności od mojego nastroju słucham różnej muzyki. Przeważnie jest to rock lub hip-hop. Najczęściej słucham Queen i Eminema. 

7) Wymarzone miejsce na wakacje?

Każdego roku jadę na chorwacką wyspę Krk. Jestem tam co roku, a zawsze mam coś nowego do zobaczenia i do zrobienia tam. Lubię też greckie wysypy. 

8) Hobby lub sposób na spędzanie wolnego czasu?

Malarstwo, czytanie i joga. Studiuję także ekonomię, więc zajmuje mi to trochę wolnego czasu.

9) Ulubiona potrawa?

Pizza z szynką parmeńską, rukolą i parmezanem oraz sushi.

10) Marzenia i plany na przyszłość?

Zagrać w EuroLeague Women. Chciałbym też wygrać coś ze słoweńską drużyną narodową.

11) Sportowy idol? Wzór do naśladowania?

Naprawdę nie mam takiego idola. Szanuję etykę pracy i determinację Kobe Bryanta i lubię mentalność Valentino Rossiego.

12) Motto życiowe?

Gdy tylko zaakceptujesz kłopoty, drzwi się otworzą
(As soon as you accept the troubles you've been given the door will open)

Nasze koszykarki intensywnie przygotowują się do sezonu Energa Basket Ligi Kobiet i EuroCup Women. Pierwsze spotkania sparingowe akademiczki zagrają za tydzień w czeskim Trunovie. Czas oczekiwania na pierwszy mecz w gorzowskiej hali postanowiliśmy umilić Wam konkursem, w którym do wygrania są dwie klubowe czapki. 

 

Jaki numer na sezon 2019/2020 wybrała Agnieszka Kaczmarczyk?

Mała podpowiedź? Numer odpowiada liczbie spotkań, które Agnieszka Kaczmarczyk zagrała w jednym z sezonów na ekstraklasowych parkietach.

Odpowiedzi w komentarzu pod grafiką konkursową na FacebookuNa Wasze odpowiedzi czekamy od niedzieli do godziny 10:00. Nagrodzimy pierwszą poprawną odpowiedź oraz jedną wylosowaną ze wszystkich prawidłowych. Wyniki ogłosimy w komentarzu pod grafiką. 

 

 

12 pytań do… Laury Juskaite

środa, 11 wrzesień 2019 19:01

12 pytań do…  to nasza nowość na ten sezon. Chcemy, żeby kibice mogli poznać nasze koszykarki z nieco innej strony. Tym razem Laura Juskaite zdradziła m.in swoją ulubioną potrawę, czy życiowe motto.

1) Jak zaczęła się Twoja przygoda z koszykówką?

Moja przygoda z koszykówką zaczęła się we wczesnym dzieciństwie. Nie było to jeszcze profesjonalne trenowanie. Była to moja ulubiona dyscyplina sportu. Graliśmy w koszykówkę z bratem i przyjaciółmi na dworze. Na pierwszy trening poszłam kiedy miałam  14-naście lat. Z każdym treningiem, krok po kroku koszykówka stała się moją pracą i hobby w jednym.

2) Co jest najpiękniejszego w tym sporcie?

„Team spirit" – duch zespołu, wzajemne poświęcenie i emocje. 

3) Jak przygotowujesz się do meczu? Masz jakieś swoje rytuały?

Przed meczem muszę dobrze się wyspać i dobrze zjeść. Nie myślę o spotkaniu za dużo. Próbuję się jednocześnie zrelaksować i skoncentrować.

4) Gdyby nie koszykówka to?

Na pewno byłby to inny sport. Leniwy tryb życia to nie dla mnie.

5) Ulubiony film/serial?

Mam dużo filmów i seriali, które lubię. Teraz oglądam hiszpański serial „La Casa de Papel” (Dom z papieru) i bardzo mi się to podoba.

6) Jakiej muzyki słuchasz?

Słucham różnej muzyki. Moja lista utworów zależy od mojego nastroju.

7) Wymarzone miejsce na wakacje?

Dla mnie najważniejsi są ludzie z którymi spędzam wakacje, a nie miejsce gdzie pojedziemy.

8) Hobby lub sposób na spędzanie wolnego czasu?

W wolnym czasie lubię oglądać filmy i seriale. Lubię też zjeść pyszne jedzenie, a czasami spędzam czas w kuchni, by sama przyrządzić coś smacznego.

9) Ulubiona potrawa?

Trudno wybrać (śmiech). W tej chwili powiem sushi i łosoś, ale jak zapytasz mnie innego dnia, to odpowiedź może być inna.

10) Marzenia i plany na przyszłość?

Pracować ciężko na boisku i mieć dobry sezon z drużyną. Później się przekonamy co z tego wyniknie. Po prostu chcę być lepsza, nawet małymi krokami każdego dnia.

11) Sportowy idol? Wzór do naśladowania?

Nie jestem w stanie wybrać jednego. Istnieje wiele świetnych sportowców i wzorów do naśladowania. Chcę stworzyć własną historię. Staram się wziąć od każdej osoby tyle dobrych rzeczy, ile to możliwe.

12) Motto życiowe?

Bycie człowiekiem jest dane, ale zachowanie naszej ludzkości jest wyborem.
(Being human is given. But keeping our humanity is a choice.)

12 pytań do… Agnieszki Kaczmarczyk

wtorek, 10 wrzesień 2019 18:58

12 pytań do…  to nasza nowość na ten sezon. Chcemy, żeby kibice mogli poznać nasze koszykarki z nieco innej strony. Na początek Agnieszka Kaczmarczyk opowiedziała m.in o swojej ulubionym jedzeniu, czy wymarzonym miejscu na wakacje. 

 

1) Jak zaczęła się Twoja przygoda z koszykówką?

Zawsze lubiłam spędzać aktywnie czas i chętnie brałam udział w zajęciach dodatkowych. Zaczęło się od tańca towarzyskiego. Później były biegi wszelkiego rodzaju, aż w końcu pojawiła się koszykówka. To było to czego szukałam i pokochałam ten sport.

2) Co jest najpiękniejszego w tym sporcie?

Najpiękniejsze w tym jak i w każdym sporcie jest to, że kształtuje charakter.

3) Jak przygotowujesz się do meczu? Masz jakieś swoje rytuały?

Nie mam żadnych szczególnych rytuałów. Dbam o porządny posiłek dzień przed meczem, dobry sen i odpowiednie przygotowanie swojego ciała do meczu.

4) Gdyby nie koszykówka to?

Pewnie byłby to jakiś inny sport.

5) Ulubiony film/serial?

Ostatnio moim ulubionym serialem jest „Dziwna planeta ziemia”. Jeżeli chodzi o film to „ Alicja w krainie czarów” Tima Burton.

6) Jakiej muzyki słuchasz?

Bardzo lubię R’n’B, ale słucham dosłownie wszystkiego

7) Wymarzone miejsce na wakacje?

Indie i Brazylia, bo to piękne kraje są.

8) Hobby lub sposób na spędzanie wolnego czasu?

Książki, joga, podróże, gotowanie.

9) Ulubiona potrawa?

Uwielbiam jeść i próbować wszystkiego! Nie mam ulubionej potrawy, ale kuchnia tajska i meksykańska to moi zdecydowani faworyci.

10) Marzenia i plany na przyszłość?

Całe mnóstwo.

11) Sportowy idol? Wzór do naśladowania?

Nigdy nie miałam jednego konkretnego. Na swojej drodze spotkałam wielu wspaniałych graczy i to właśnie z nich starałam się brać przykład.

12) Motto życiowe?

Przeszkody nie mogą Ciebie zatrzymać. Problemy Ciebie nie powstrzymają. Ludzie Ciebie nie powstrzymają. Tylko Ty możesz siebie zatrzymać. 

(Obstacles can't stop you. Problems can't stop you. People can't stop you. Only you can stop you.)

W tym sezonie koszykarki uczące się w trzeciej klasie Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie mają niepowtarzalną okazję poza trenowaniem uzyskać uprawnienia instruktora koszykówki, równoznacznego z licencją trenerską C Polskiego Związku Koszykówki. Nasz klub jest prekursorem takiego rozwiązania w Polsce. Koordynatorem projektu z ramienia klubu jest trener Dariusz Maciejewski, który również będzie prowadził zajęcia z młodymi zawodniczkami.

- Cieszę się, że to my jesteśmy prekursorami  takiego rozwiązania. Otrzymaliśmy dużą pomoc ze strony Polskiego Związku Koszykówki, za co chciałbym bardzo podziękować. Jako klub stwarzamy alternatywę dla naszych zawodniczek. Wiadomo, że nie wszystkie z nich spełnią swoje marzenia i cele gry zawodowo w koszykówkę, ale równie dobrze mogą zrealizować swoją pasję do tego sportu jako trener. Chcę się z nimi podzielić swoim bogatym doświadczeniem. Myślę, że wiedza zdobyta na zajęciach mocno pomoże im również w grze – powiedział trener Dariusz Maciejewski.

 

Co dla gorzowskiego klubu było inspiracją, by wystartować z nowym projektem? - W klubie cały czas potrzebujemy dobrych fachowców. Nasz program „Nauka, Sport, Przyszłość” cały czas się rozwija i potrzebujemy przeszkolonych osób do prowadzenia zajęć. Aktualnie mamy 24 trenerów pracujących w klubie, ale potrzeba nam świeżej krwi żeby zrealizować nasze cele. Warto podkreślić, że w tym kursie nie uczestniczą tylko osoby z Gorzowa ale również z Tarnowa, Malborka, Drawska Pomorskiego, czy Sierakowa. One kiedy wrócą do swoich miejscowości, będą mogły zaszczepić miłość do koszykówki młodszym pokoleniom i rozwijać ich pasję.  Mam nadzieję, że możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji wpłynie pozytywnie na wybór naszego liceum przez kolejne adeptki basketu – dodał szkoleniowiec InvestInTheWest Enea Gorzów.


Dzięki temu kursowi młode koszykarki dowiedzą się, jak najefektywniej, w możliwie najkrótszym czasie, bez popełniania podstawowych błędów nauczyć podstaw techniki i taktyki koszykówki. Dostaną cenne wskazówki, jakie środki i metody treningowe kształtują w zadowalającym stopniu podstawowe dla młodego koszykarza zdolności ruchowe.

 

Uczestniczki kursu oprócz zajęć stricte koszykarskich będą zdobywały podstawową wiedzę z anatomii, biochemii, biomechaniki, fizjologii i psychologii z wykładowcami AWF w Gorzowie. Podczas kursu zostanie też poruszona kwestia odnowy biologicznej oraz żywienia i suplementacji. Warto podkreślić, ze zawodniczki cały kurs odbędą bezpłatnie w ramach planu zajęć ALMS.

 

Czy taka forma zajęć i możliwość zdobycia uprawnień instruktora koszykówki przypadła do gustu naszym koszykarkom? - Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł naszego klubu, ponieważ to jest zawsze dla nas jakaś alternatywa.  Osoby  które kochają koszykówkę, a nie wyjdzie im jakieś większe granie, to zawsze będą mogły mieć kontakt z tym sportem. Podczas zajęć na pewno bardzo dużo dowiemy się od trenera Maciejewskiego. Sama w  przyszłości po mojej mam nadzieję długiej i owocnej karierze  chciałabym spróbować swoich sił jako trener koszykówki – powiedziała Wiktoria Kuczyńska. 

 

 

Strona 1 z 51
Joomla Extensions