Narodowe czytanie 2018

W tym cyklicznym wydarzeniu, po raz kolejny brała udział zawodniczka z zespołu InvestInTheWest ENEA Gorzów Wlkp.

 

Akcję zapoczątkowano w roku 2012 z okazji 200-lecia II wojny Polskiej oraz najazdu Napoleona na Rosję. Ideą tego wydarzenia jest publiczne czytanie dzieł literatury narodowej które powinny pojawiać się nie tylko w życiu szkolnym a również w szeroko pojętym życiu społecznym. W tym roku wybrano Przedwiośnie, Stefana Żeromskiego. Pierwsze czytanie zainicjowała JM Rektor Akademii im. Jakuba z Paradyża prof. dr hab. Elżbieta Skorupska - Raczyńska. Nasza zawodniczka - Paula Duchnowska, reprezentowała nasz klub odczytując fragment w Akademickim Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w którym uczą się i trenują koszykarki z naszego klubu.

Joomla Extensions