Zespół seniorek wznawia treningi, znamy trzy nowe zawodniczki.

W trakcie konferencji prasowej, sztab trenerski przedstawił trzy nowe zawodniczki, oraz plan rozwoju sportowego, na najbliższe trzy lata.

    Okres oczekiwania kibiców na nowe nazwiska i informacje związane z przyszłością klubu, można uznać za zakończony. Podczas konferencji prasowej, poprzedzającej trening zespołu, przedstawione zostały trzy nowe zawodniczki: Stephanie Talbot, Nicole Seekamp i Paulina Misiek, które w sezonie 2016/2017 zasilą drużynę seniorek. Nie jest to jednak koniec wzmocnień, które przewiduje sztab trenerski, przed rozpoczęciem sezonu 2016/17 – Pracujemy jeszcze nad wzmocnieniem strefy podkoszowej, czyli graczem na pozycję centra. Jesteśmy w fazie końcowej dogrywania kontraktu z zawodniczką amerykańską. Myślę, że do końca tygodnia podpiszemy z nią kontrakt. Z racji swojego ogrania w mocnych ligach europejskich liczę, że będzie ona mocnym punktem drużyny. Zespół zostanie jeszcze bardziej odmłodzony, szansę dostaną zawodniczki, które mają 16/17 lat. I są na poziomie reprezentacji Polski w swoich kategoriach wiekowych, czyli Karolina Matkowska i Olga Trzeciak - zdradził nam trener Dariusz Maciejewski. Oprócz tego, trener mocno liczy na pozostałe zawodniczki, które trenowały z zespołem, w poprzednim sezonie.

    W trakcie konferencji prasowej, nowy prezes klubu, pan Krzysztof Kielec przekazał informację na temat zmiany nazwy ekstraklasowego zespołu oraz przedstawił strategię rozwoju klubu na najbliższe trzy sezony - zespół został zgłoszony do rozgrywek pod nazwą: InvestInTheWest AZS AJP Gorzów WlkpNowy zarząd klubu założył sobie bardzo ambitny cel na najbliższe trzy sezony, czyli stopniowe zwiększanie budżetu na płace zawodniczek o około 30% rocznie a to powinno gwarantować wzrost wyniku sportowego. Cel sportowy na nadchodzący sezon zakłada walkę o pozycję 6 - 8. Naszym marzeniem jest granie w sezonie 2019/20 w nowej hali o medale MP oraz grę w Europejskich pucharach - zakończył prezes.

 

Nowe zawodniczki:

 

Stepahnie Talbot (22 lata), to utalentowana, mierząca 188 cm, młoda zawodniczka, grająca na pozycji skrzydłowej. Może poszczycić się, interesującym przebiegiem kariery:

- Reprezentantka Australii na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

- Brązowa medalistka MŚ - U19 (wybrana do najlepszej piątki tych mistrzostw).

- Wybrana z numerem 33 do WNBA (Phoenix Merkury)

- w 2013r. wybrana najlepszą debiutantką w lidze Australii WNBL

Ostatnio reprezentowała klub Canberra Capitals, w którego barwach notowała następujące średnie: 11,1 pkt; 6,9 zb; 2,7 asyst.

 

Nicole Seekamp (24 lata), mierząca 177 cm i grająca na pozycji rozgrywającej. Absolwentka University Of South Dakota, w którego barwach notowała następujące średnie: 15,9 pkt; 3,9 zb, 6,4 asyst. Obie zawodniczki z Australii, przyjadą do Gorzowa w połowie września.

 

Paulina Misiek (29 lat). Jest to utalentowana i doświadczona zawodniczka, w której pokładane są spore nadzieje. Ostatni sezon  występowała w zespole z Torunia, gdzie na 20 min. gry, średnio zdobywała: 7,7 pkt; 3,5 zb; 1,0 asyst. 

 

    Do środy – 10.08.2016, zawodniczki trenować będą w Gorzowie, później tradycjnie, wyjadą na obóz w Szklarskiej Porębie. Jeśli chodzi o spotkania sparingowe, zespół ma w planach rozegranie około 10 gier kontrolnych, z tego wzorem lat poprzednich, z niemieckim Halle. Będzie to dwumecz, na którym wystąpią nowe zawodniczki. Trwają rozmowy na temat kolejnych sparingów, które miałyby odbyć się na hali, przy ulicy Chopina 52 w Gorzowie Wlkp. Szczegóły wkrótce.

Joomla Extensions