Energa lepsza w Gorzowie

Torunianki były dziś poza zasięgiem akademiczek. Podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego przegrywają wyraźnie ostatni mecz w tym roku 82:68. Kluczem do zwycięstwa torunianek była wyśmienita gra Kelly Cain, która zdobyła aż 21 punktów.

Bezapelacyjnie zespół z Torunia był dziś drużyną kompletną. Każda z zawodniczek, która pojawiała się na parkiecie wniosła bardzo dużo do gry. - Energa to zespół mądrze grający i trzymający dobrą skuteczność – mówił po meczu trener gorzowianek – Dariusz Maciejewski. Akademiczki przegrały przede wszystkim na pozycji numer 4. - To ostatnio jest nasza bolączka. Nie jestem zadowolony z postawy moich zawodniczek i musimy nad tym popracować – dodał Maciejewski.

Zadowolenie po meczu nie krył za to szkoleniowiec torunianek Algirdas Paulauskas. - Była dobra i agresywna obrona, ale atak mieliśmy znacznie lepszy w pierwszej połowie tego spotkania. Każda z drużyn rzuciła prawie po 50 punktów – mówił trener. Znakomicie w meczu zagrała znana z gorzowskich parkietów Kelly Cain, która rzuciła 21 punktów i zanotowała 15 zbiórek.- Kelly była tam, gdzie trzeba, potrafiła zebrać piłkę i dać na obwód. Tak samo pod koszem – podsumował trener Maciejewski.

InvestInTheWest AZS AJP Gorzów – Energa Toruń 68:82 (26:23, 19:25, 10:21, 13:13)

AZS AJP: Misiek 10, Prezelj 12, Spencer 19, Swords 11, Szajtauer 2, Rytsikava 10, Pawlak 2, Jaworska 2, Stelmach 0.

Energa – Cain 21, Mansfield 13, Uro-Nilie 2, Skobel 10, Hornbuckle 13, Maliszewska 3, Tłumak 13, Grigalauskyte 7.

Joomla Extensions