Półfinały rozpoczynamy we Wrocławiu

Wygrana z Toruniem w ćwierćfinałach to już historia. Przed akademiczkami kolejne – jeszcze trudniejsze wyzwanie. W weekend gorzowianki rozpoczną walkę o wejście do finału. Naszym przeciwnikiem będzie wrocławska Ślęza.

Jest to zespół kompletny i dobrze poukładany – z bardzo doświadczonym szkoleniowcem. Gorzowianki rozegrają dwa mecze we Wrocławiu, później rywalizacja przeniesie się do naszego miasta. Czy będzie to jeden – czy dwa mecze – wszystko zależy od postawy naszych zawodniczek w pierwszych dwóch spotkaniach. - Musimy po raz kolejny wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Zagrać bardzo dobre zawody i jeżeli tak się stanie, to jest szansa na wygraną – mówi trener gorzowianek Dariusz Maciejewski.

O wygraną we Wrocławiu będzie niezwykle trudno, ponieważ kontuzje wykluczyły z gry dwie zawodniczki – Julię Rystikawą oraz Darię Stelmach. Na szczęście do pełni sił wróciła Popova, która była wręcz poturbowana w meczach z Toruniem. Po drugie stronie barykady stanie zespół kompletny i doskonale przygotowany do walki o medale.

W ćwierćfinałach Ślęza grała doskonałe zawody. To bardzo mobilny zespół, szybko przemieszczających się z obrony do ataku, nietracący łatwych punktów – mówi trener Maciejewski. Wrocławianki znakomicie radzą sobie też z rzutami z dystansu. Trójki to ich największa siła.

- Wszystko jest naszych rękach w naszych głowach i mamy pełną świadomość, że jesteśmy w stanie zagrać dobre zawody. Wtedy jest szansa na to, że z Wrocławia wyjdziemy zwycięsko - dodał Maciejewski.

Terminarz:

Mecz 1 - sobota, 13 kwietnia, godz. 18:30

Mecz 2 - niedziela, 14 kwietnia, godz. 17:00

Mecz 3 - środa, 17 kwietnia, godz. 19:10 (Transmisja w SportKlub)

Ew. mecz 4 - czwartek, 18 kwietnia, godz. 18:00

Ew. mecz 5 - sobota, 20 kwietnia

Joomla Extensions