Claudia Trębicka podczas meczu ze Szwedkami Claudia Trębicka podczas meczu ze Szwedkami fot. Paweł Targosz

Walczące w Mistrzostwach Europy i na Uniwersjadzie kadry Polski nie radzą sobie najlepiej. Przed Polkami decydujące mecze.

W składzie obu kadr są zawodniczki KSSSE AZS PWSZ Gorzów. W tureckim Samsun, gdzie odbywają się Mistrzostwa Europy U20 walczą Katarzyna i Beata Jaworskie. Niestety wyniki naszego zespołu są nieco słabsze niż możnaby oczekiwać. Wszystkie trzy grupowe mecze Polski przegrały i pozostała im walka o miejsca 9-16. Tu na szczęście idzie im już zdecydowanie lepiej. W dwóch dotychczasowych spotkaniach nasza kadra mogła cieszyć się ze zwycięstwa i jest na dobrej drodze do utrzymania się w dywizji A. Katarzyna Jaworska w dotychczasowych meczach na parkiecie przebywała średnio 16 minut zdobywając w tym czasie prawie trzy punkty i dokładając pięć zbiórek. Beata dostawał nieco mniej szans na zaprezentowanie się, notując niespełna dwa punkty i nieco ponad dwie zbiórki.

Słabo radzi sobie także nasza kadra uniwersjadowa w Claudią Trebicką w składzie. W rosyjskim Kazaniu Polki uległy reprezentacji Szwecji i gospodyniom turnieju. W meczu ze Szwedkami zawodniczka KSSSE AZS PWSZ Gorzów w siedem minut zanotowała dwa punkty, w drugim meczu gorzowianka nie zdołała zdobyć ani pędnego punktu.

Przed naszymi kadrami jeszcze kilka spotkań. Trzymajmy więc kciuki za nasze reprezentantki.

Joomla Extensions