Mistrz, mistrz, AZS!

 Złoty medal mistrzostw Polski dla gorzowskiego AZS AJP. Koszykarki z Chopina jak burza przeszły przez wszystkie eliminacje i w finałowym starciu pokonały bratni zespół z Poznania 58:49.

 

Gdy po raz ostatni juniorki gorzowskiego AZS zdobywały tytuł mistrza Polski, dzisiejsze mistrzynie miały po kilka lat. Teraz, po 14 latach na szyjach gorzowianek znowu zawisły złote medale. Tytuł zupełnie zasłużony, bo w tym sezonie nie było lepszej drużyny, która choć przez chwilę mogłaby zagrozić podopiecznym trenerów Roberta Pieczyraka i Janusza Kopaczewskiego.

 

Co prawda w finałowym meczu, po wypracowaniu dużej przewagi w szeregi gorzowianek wdarło się niewielkie rozluźnienie. Na początku trzeciej kwarty zawodniczki poznańskiej drużyny zdołały wyjść nawet na prowadzenie, jednak po zimnym prysznicu akademiczki z Gorzowa szybko wróciły do gry. Szybko wyrównały i nie oddały prowadzenia już do samego końca.

 

Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. – Enea AZS Poznań 58:49 (20:10, 10:19, 21:7, 7:13)

Enea AZS AJP: Kędziorska 0, Bury 4, Keller 16, Matkowska 6, Trzeciak 7, Duchnowska 10, Dul 15.

Enea AZS: Gołochowicz 10, Piasecka 0, Marek 4, Ziobro 2, Zięmborska 18, Stefańczyk 7, Banaszak 8.

 

Drugi wicemistrzem Polski została drużyna PTK Lumi Pabianice, która w spotkaniu o brąz wygrała z One Team Ostrów Wlkp. 58:40.

Joomla Extensions