Trzecia przegrana w pucharach fot. Besiktas JK

Wygrana była blisko. Akademiczki równo grały przez trzy kwarty. W końcówce meczu lepsze okazały się gospodynie, które ostatecznie wygrały mecz 66:60. To trzecia porażka gorzowianek w europejskich pucharach.

Spotkanie od samego początku było wyjątkowo zacięte. Pierwsza kwarta zakończyła się 4-punktową przewagą gorzowianek (13:17), druga i trzecią kwartę nieznacznie wygrały gospodynie i przed ostatnią odsłoną spotkania było 41: 42.

Czwarta kwarta to gra punkt za punkt. Gdy tylko gorzowianki próbowały uzyskać przewagę wyższą niż 3-4 punkty, przeciwniczki natychmiast ruszały do kontrataku. Niecałe 4 minuty przed końcem meczu celnie zza linii 6,75 metra rzuciła Paulina Misiek i to dało gorzowiankom większą przewagę (50:56). Minutę później, po dwóch faulach i celnych rzutach wolnych Perovanovic na tablicy znów widniał remis (56:56). Minutę przed końcowym gwizdkiem za trzy rzuca Erden Atacan i miejscowe wychodzą na 1-punktowe prowadzenie (61:60). Kolejne punkty – ponownie z rzutów wolnych zdobywają Perovanovic i Wheller na 22 sekundy przed końcem drużyna z Istambułu prowadziła już czterema punktami. Ostatnia akcja gorzowianek to niecelny rzut z dystansu w wykonaniu Prezelj.

Besiktas JK – AZS AJP Gorzów 66:60 (13:17, 13:11, 15:14, 23:18)

Punkty dla AZS AJP Gorzów zdobywały: Rytsikava 6, Prezelj 15, Donders 4, Jaworska 0, Pawlak 9, Szajtauer 5, Misiek 13, Stelmach 0, Swords 8.