W ostatniej kolejce fazy grupowej koszykarki InvestInTheWest ENEA Gorzów zagrają na wyjeździe z tureckim Botas SK. Gorzowianki przed tym spotkaniem mają bilans 2 zwycięstw i 3 porażek, a Botas (3 zwycięstwa i 2 porażki) jest liderem naszej grupy.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn rozgrywanym w Gorzowie górą były akademiczki. 72:67. Botas SK gra już jednak bez swoich trzech podstawowych koszykarek -  Fagbenle, Peddy i Mitchell z którymi rozwiązał kontrakty. Ostatni mecz w lidze tureckiej Botas przegrał z Kayseri  58:61, a Melis Gulcan i Cansu Koksal zagrały pełne 40 minut. Nie mniej zagrały Hollingsworth (39) i Akbas (37). To właśnie zmęczenie grą w tak okrojonym składzie będzie największym problemem Turczynek. Wykorzystało to Brno, które ostatnią kwartę wygrało 22:16, a cały mecz 80:75. - Na pewno będzie nam łatwiej, ale w Turcji zawsze gra się bardzo trudno. Będziemy walczyć do samego końca, położymy wszystko na jedną szalę, bo ten mecz jest dla nas kluczowy w kwestii wyjścia z grupy – zapowiadał trener Maciejewski.

Awans do fazy pucharowej wywalczą dwa najlepsze zespoły z każdej grupy oraz dwa najlepsze zespoły z trzecich miejsc w każdej konferencji.  Osiem najlepszych drużyn z sezonu regularnego zostanie automatycznie umieszczonych w TOP 16. To może być najbardziej ekscytująca grupa, tak naszą grupę zapowiada FIBA.  Gdyby zarówno koszykarki  InvestInTheWest ENEA Gorzów, jak i KP Brno wygrały w ostatniej kolejce to wszystkie cztery drużyny skończyłyby z bilansem 3:3.  Co decyduje o miejscu w grupie? Bezpośrednie mecze, a w dalszej kolejności różnica koszy zdobytych i straconych.