Passa trwa fot. Radosław Łogusz

Gorzowianki w trzecim dniu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek pokonały MMKS Katarzynki Toruń 78:50. Zwycięstwa odniosły też MKS MOS Katowice oraz VBW GTK Gdynia.

Pierwszy mecz trzeciego dnia gorzowskiego turnieju przyniósł przełamanie ekipy MKS MOS Katowice. Katowiczanki w dwóch swoich dotychczasowych meczach przez słabą czwartą kwartę nie zdołały utrzymać prowadzenia i mimo ambitnej gry musiały przełknąć gorycz porażki. Tym razem jednak w pojedynku z MUKS Unią Basket Ostrołęka koszykarki z Katowic nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, kończąc spotkanie wynikiem 68:54.

Drugie spotkanie to kolejny triumf gdynianek, które po porażce z gorzowiankami zdołały się szybko odbudować. Ich starcie z UKS Żak Nowy Sącz ułożyło się bardzo szybko. Od pierwszych minut podopieczne Karoliny Szlachty i Wadima Czeczuro zaczęły budowanie przewagi, która z minuty na minuty tylko rosła. Ostatecznie gdynianki wygrały 96:41.

W ostatnim meczu gorzowianki zmierzyły się z drużyną Katarzynek Toruń. Mimo że faworytem do zwycięstwa bezsprzecznie były gospodynie to torunianki nie zamierzały łatwo oddać dwóch punktów. Początkowo spotkanie było wyrównane, jednak z minuty na minutę rosła przewaga młodych akademiczek. - To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Cieszy nas jednak, że mimo nienajlepszej momentami gry zdołaliśmy odnieść pewne zwycięstwo. Na pewno pozytywnym akceptem jest to, że mogły dziś zaprezentować się wszystkie zawodniczki. To ma zaprocentować w przyszłości - stwierdził trener AZS PWSZ Robert Pieczyrak.

Dzisiejsze wyniki:

MKS MOS Katowice – MUKS Unia Basket Ostrołęka 68:54 (18:10, 4:12, 28:19, 18:13)

MKS MOS: Gajda 20, Nowak 14, Ptak 11, Kominowska 11, Oleksy 10 oraz Bernaś 2, Wąsala 0, Janczewska 0, Wycik 0, Roemer 0.
MUKS Unia Basket: Jakubiak 17, Snarska 10, Pawłowska 9, Paulina Jarka 9, Wołosiak 8 (1x3) oraz Stachacz 1, Jachimczyk 0, Więckowska 0, Kołoszko 0.

UKS Żak Nowy Sącz – VBW GTK Gdynia 41:96 (13:27, 4:20, 9:27, 15:22)

UKS Żak: Lipińska 20, Binek 5 (1x3), Olesiak 5, Czop 4, Orzeł 0 oraz Białoń 3 (1), Frojdenfal 2, Janusz 1, Łukasik 1, Ciuła 0.
VBW GTK: Duraj 18, Stępień 15 (3x3), Podgórna 9 (1), Drop 7 (1), Ossowska 5 (1) oraz Kimso 9, Derkowska 7,  Buczak 6, Egwuatu 6, Tomaszewska 5, Maryniewska 5 (1), Korczak-Komorowska 4.

AZS PWSZ Gorzów – MMKS Katarzynki Toruń 78:50 (22:15, 18:11, 22:12, 16:12)

AZS PWSZ: Kopciuch 17 (1x3), Witkowska 17, Szajtauer 12, Sługocka 6, Pasternak 2 oraz Łojek 8 (1), Szałas 7 (1), Stelmach 5 (1), Nijaka 2, Nowak 2, Czarnodolska 0, Relich 0.
MMKS Katarzynki: Kowalska 12 (1x3), Darnikowska 12 (1), Wieczyńska 10, Kowalska 10, Zając 3 (1) oraz Federewicz 3, Kaletta 0, Lachowicz 0.