fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W decydującym o awansie meczu do strefy medalowej mistrzostw Polski U22 koszykarki ENEA AZS AJP Gorzów przegrały po dogrywce z Zagłębiem Sosnowiec 69:75. Na początku drugiej kwarty akademiczki straciły swojego kapitana... Paula Duchnowska doznała urazu stawu kolanowego, a jak poważna jest to kontuzja dowiemy się po badaniu rezonansem magnetycznym. W sobotę akademiczki zagrają o 5. miejsce, a rywalem o godzinie 13:45 będzie UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki.


- Dziewczynom należą się ogromne słowa pochwały. Początek spotkania nie ułożył się tak jak sobie to zakładaliśmy na przedmeczowej odprawie. Słabo graliśmy w obronie, błędy w ataku i jeszcze wypadła Paula. Dziewczyny nie załamały się, tylko pokazały charakter. W szatni powiedzieliśmy sobie, że walczymy, bo przyjechaliśmy tu spełniać swoje marzenia. Dobra obrona napędziła nasz atak. Zabrało nam też sportowego szczęścia, dwie straty, gdzie mogliśmy przepchnąć rywala. Trójka Jasiulewicz z ósmego metra... Nie kontrolowała nawet zegara, krzyknęli rzuć, rzuciła i trafiła. Dziewczyny zagrały fantastycznie, walczyły i jestem z nich dumny. Z Wiki i Paulą na pewno ten mecz by się ułożył inaczej. Taki  jest sport. Za determinację i waleczność za to jeszcze raz dziękuję drużynie - powiedział trener Robert Pieczyrak. 

Zagłębie Sosnowiec – Enea AZS AJP Gorzów  75:69 (22:10, 17:12, 10:26, 11:12, OT 15:9)

Matkowska 17, Wiktoria Kuczyńska 13, Aleksandra Kuczyńska 12, Śmiałek 10, Kielar 6, Kościukiewicz 5, Dudek 3, Kobylińska 3, Szczecińska 0, Duchnowska 0gorzow ajp enea foxy prosupport Kariera na Plus gbs gorzow budnex covers KDF Podatki woinski-spa berg-solutions biernat-transport

Designed with by jakubskowronski.com