fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Pewne zwycięstwo i meldujemy się w ćwierćfinale mistrzostw Polski U18! Koszykarki ENEA AZS AJP Gorzów wygrały z  UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 73:49 i w sobotnim półfinale zmierzą się z GTK Arka Gdynia. MVP piątkowego spotkania została wybrana Maja Kozłowska, która na swoim koncie zapisała 14 punktów i 5 zbiórek.


- Wynik może pokazuje, że to było łatwe spotkanie, ale to jest efekt naszej wspólnej ciężkiej pracy. Dobry skauting i realizacja dziewczyn na boisku. Przewaga pod koszem była po naszej stronie, ale cały zespół zagrał na plus. Martwić może jedynie kontuzja stawu skokowego Eweliny Śmiałek i zobaczymy w sobotę rano, czy po pracy naszego masażysty Ewela będzie do grania - powiedział trener Janusz Kopaczewski.

- Założenia na ten mecz były jasne i widziałyśmy, że mamy przewagę w strefie podkoszowej. Nie spodziewałyśmy się, że ten ćwierćfinał pójdzie, aż tak łatwo. Zrealizowałyśmy wszystkie założenia i się udało. Z Gdynią tak łatwo już pod koszem nie będzie, ale myślę, że mamy tak zbilansowany skład, że więcej atutów jest po naszej stronie - dodała Maja Kozłowska. ENEA AZS AJP Gorzów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 73:49 (26:10, 20:14, 19:10, 8:15)


Kozłowska 14, Kuczyńska 12, Kobylińska 11, Harasimowicz 10, Śmiałek 9, Jeleńczak 6, Kurkowiak 6, Michniewicz 3, Kamińska 2, Ryzińska 0, Dudek 0, Sierocińska 0

Designed with by jakubskowronski.com