Koszykarki ENEA AZS AJP Gorzów w finale mistrzostw Polski pokonały ENEA AZS Poznań 54:49, a MVP turnieju finałowego została wybrana Joanna Kobylińska. W najlepszej piątce turnieju znalazła się Aleksandra Kuczyńska, a najlepszą zawodniczką naszego zespołu wybrana została Martyna Kurkowiak!

To był mecz godny finału - częste zwroty akcji i emocje do samego końca. Akademiczki nie najlepiej otworzyły decydujący o złotym medalu mecz turnieju, ale swoją konsekwentną grą odrobiły straty i na pięć minut przed końcową syreną po punktach spod kosza Eweliny Śmiałek doprowadziły do remisu. Kilka sekund nie minęło, a po trafieniu zza linii 6,75 Kobylińskiej i kolejnych punktach Śmiałek gorzowianki prowadziły już pięcioma punktami. Nerwowe ostatnie minuty w których więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trenerów Kopaczewskiego i Duchnowskiego i to one świętują teraz mistrzostwo Polski U18!

- Było widać ciężar gatunkowy tego spotkania. Mieliśmy problem w ataku ze skutecznością, ale tak jak w całym turnieju obroną wygraliśmy ten mecz. W końcówce zaczęliśmy trafiać za trzy i zafunkcjonowała kontra. Byliśmy do tego meczu, jak i turnieju bardzo dobrze przygotowani. Dziewczyny do każdego spotkania były przygotowane, znały mocne strony rywali i bardzo dobrze realizowały założenia taktycznie w defensywie - powiedział trener Janusz Kopaczewski.

Enea AZS AJP Gorzów - Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 54:49 (15:15, 12:16, 10:5, 17:13)

Gorzów: Śmiałek 15 (12zb), Kobylińska 13, Kuczyńska 7 (10zb), Ryzińska 6, Kozłowska 6, Michniewicz 5, Dudek 2

Poznań: Kołodziejczak 11, Piechowiak 10, Jędrzejczak 9, Rogozińska 8, Piasecka 7, Jasińska 4