fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Półfinał Młodzieżowego Pucharu Polski 2022 już w ten weekend w Gorzowie! Młode akademiczki w walce o awans zmierzą się z  Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, UKS Trójka Żyrardów i Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań. Wszystkie spotkania turnieju będą transmitowane na YouTube AZS AJP Gorzów.

- Od pierwszego meczu wiemy o co gramy. Awans z tego turnieju daje nam szanse gry o Młodzieżowy Puchar Polski i od razu daje awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski U19. Stawka jest wysoka i mamy zamiar dać z siebie wszystko. Na pewno każdy mecz będzie wyrównany, na tym etapie nie ma słabych zespołów. Nie lekceważymy nikogo, każdy wie po co przyjedzie na ten turniej. Wyjdziemy na każdy mecz na 100% - powiedziała kapitan zespołu, Daria Ryzińska. 

 

- Osobiście bardzo lubię takie wyrównane mecze. Są emocje, jest walka, mecz jest ciekawy dla kibiców - jest ta prawdziwa atmosfera dobrego basketu. Moją rolą jest spojenie tego zespołu w jedną całość, w prawdziwą rodzinę. Dopinguję dziewczyny na każdym kroku, ale one również mobilizują mnie do lepszej gry. Z taką atmosferą w zespole i z takim wsparciem myślę, że osiągniemy dużo w tym sezonie młodzieżowego basketu - dodała Daria Ryzińska. 

 

- Czeka nas bardzo trudne zadanie. Rywale są wymagający. Przygotowaliśmy się na tyle ile mogliśmy w tym czasie. Wszystko zweryfikuje boisko. Dziewczyny są bardzo zmotywowane na ten turniej. Liczymy się z tym, że każde spotkanie będzie bardzo trudne. Zaczynamy z zespołem połączonym z drużyn z Poznania i Swarzędza. To będzie bardzo ważny mecz dla układu tabeli. To dla nas bardzo mocny sprawdzian. Ligę dolnośląską zakończyliśmy bez porażki, ale tam nie było tak silnych rywali - powiedział trener Robert Pieczyrak. Terminarz turnieju:

14.01.2022 (piątek)
14:00 Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - UKS Trójka Żyrardów

16:15 Enea AZS AJP Gorzów - Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań

 

15.01.2022 (sobota)

11:00 Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań - UKS Trójka Żyrardów
13:15 Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski - Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk

16.01.2022 (niedziela) 
10:00 Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań

12:15 UKS Trójka Żyrardów - Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski

 

 

Designed with by jakubskowronski.com