MUKS Poznań już pewny awansu do turnieju finałowego mistrzostw Polski U15! Drugi dzień turnieju półfinałowego mistrzostw Polski U15 za nami, a w nim koszykarki  Enea AZS AJP Gorzów przegrały po meczu pełnym walki do ostatnich minut z MUKS Poznań 40:44. W drugim meczu naszej grupy GTK Gdynia wygrało z MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 67:53. We wtorek w bezpośrednim meczu zespoły z Gorzowa i Gdyni powalczą o ostatni bilet na finał mistrzostw Polski kadetek!

- To był bardzo ciężki mecz, dużo nam wyszło i potrafiłyśmy wrócić do tego spotkania po słabej pierwszej kwarcie. W szatni sobie dużo powiedziałyśmy i po przerwie wróciłyśmy bardzo zmotywowane i odrobiłyśmy straty. W ostatnich minutach zabrakło trochę szczęścia i sił. Teraz trzeba wygrać z Gdynią, by awansować. Zagra serducho do walki i rozum, bo tych sił w trzecim dniu turnieju zawsze brakuje - powiedziała Inga Patrzałek.

Enea AZS AJP Gorzów - MUKS Poznań 40:44 (7:18, 12:12, 13:5, 8:9)

Gorzów: Orzeł 13, Patrzałek 10, Frontczak 10, Domaradzka 5, Banasiewicz 2, Kościukiewicz 0, Misiorna 0, Łukowska 0, Tomiak 0, Przybylska 0

Poznań: Winkel 15, Dreszczyk 9, Semmler 7, Zielińska 5, Brodziak 5, Bruczyńska 3

(HIGHLIGHTS) - MP U15 I Enea AZS AJP Gorzów - MUKS Poznań 40:44

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz - GTK Gdynia 53:67 (8:20, 21:17, 15:9, 9:21)

Bydgoszcz:
Janicka 12, Pawlewska 12, Kokoszyńska 9, Landowska 6, Mróz 6, Paliga 5, Leszczyńska 2, Kietrys 1

Gorzów:
 Lipińska 22, Miedzińska 15, Janowska 10, Wtulich 8, Szwichtenberg 6, Leman 4, Koss 2

Terminarz turnieju - 3 maja 2022 (wtorek)
10:00 MUKS Poznań - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz

12:15 GTK Gdynia - Enea AZS AJP Gorzów

Logo KDF-Podatki

Od lat jesteśmy jednym z najlepiej szkolących klubów w Polsce, a Akademickie Liceum Mistrzostwa Sportowego to nasze oczko w głowie! Najlepsi trenerzy, najlepszy klub! Zapraszamy do nas wszystkie koszykarki z całej Polski. Dołącz do nas i rozwijaj swoją pasję do basketu!