Weekendowe spotkania za nami, we wtorek mecz z Polkowicami fot. Radosław Łogusz

W ten weekend tylko w połowie spotkań nasze zespoły mogły się cieszyć ze zwycięstwa. Aż trzykrotnie musieliśmy przełknąć gorycz porażki.

Nie zawiodły najbardziej doświadczone zawodniczki walczące w rozgrywkach II ligi. W Jeleniej Górze podopieczne Roberta Pieczyraka bez większych problemów ograły miejscowy Wichoś. - To był specyficzny mecz, w bardzo specyficznej hali. Przeciwnik też grał niecodziennie, 40 minut grając zagęszczoną strefą. Początkowo mieliśmy problem przez słabą skuteczność rzutów za trzy punkty. Dodatkowo musieliśmy poradzić sobie z linią sędziowania, która była bardzo dziwna. Każdy kontakt skutkował odgwizdaniem przewinienia. Od 15 minuty mecz był już jednak rozstrzygnięty, a jedyną zagadką były rozmiary naszego zwycięstwa. Pochwały należą się na pewno świetnie dysponowanej Darii Stelmach oraz Kasi Jaworskiej i Magdzie Szajtauer – usłyszeliśmy od szkoleniowca gorzowianek.

Kolejny ważny triumf odniosły także juniorki, które mają już pewny awans do rozgrywek centralnych. Wciąż walczą jednak o bezpośredni awans do półfinałów. Tym razem siłę gorzowianek poznały zawodniczki MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra. - Cieszy wysokie zwycięstwo z przeciwnikiem niełatwym u siebie. Od początku narzuciliśmy swój styl gry co przełożyło się na końcowy wynik. Bardzo dobry mecz rozegrała Karolina Szałas, która zdobyła 35 punktów w 24 minuty, dodatkowo grając bardzo zespołowo. Zagrały wszystkie zawodniczki, co pozwoliło zdobyć kolejne doświadczenie młodszym koszykarkom – stwierdził trener Robert Pieczyrak.

Bolesną porażkę zanotowały niestety nasze kadetki. Podopieczne Beaty Wieczorek uległy w Szprotawie miejscowej ekipie 64:95. Porażka sprawiła, że młode gorzowianki spadły w ligowej tabeli na czwarte miejsce, które nie daje awansu do dalszej fazy rozgrywek. Nasz zespół nie stracił jednak szans, żeby zagrać w fazie centralnej. Musimy jednak wygrywać kolejne mecze.

Nie najlepiej ostatni weekend będą wspominały młodziczki. Z trzech meczów tylko jeden udało się rozstrzygnąć na naszą korzyść. Dokonały tego zawodniczki drugiego zespołu prowadzonego przez Janusza Kopaczewkiego. Najmłodsze zawodniczki występujące w rozgrywkach ligowych ograły bez problemu koszykarki z Polkowic. Dwie porażki zanotowały natomiast nasze zespoły w Jeleniej Górze. Zarówno pierwszy, jak i drugi zespół w sobotę uległ MKS MOS Karkonosze.

Kolejne ligowe emocje już we Wtorek. Właśnie wtedy na parkiecie hali PWSZ przy ul, Chopina naprzeciw siebie staną juniorki starsze z Gorzowa i Polkowic. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 16:15.

Wyniki:

II Liga:

Wichoś Jelenia Góra – AZS PWSZ Gorzów 50:70 ( 11:15, 12:20, 20:22, 7:13)
AZS PWSZ: Stelmach 23 (4x3), Jaworska Katarzyna 12, Szajtauer 11, Trębicka 8 (2), Kopciuch 0 oraz Szałas 4, Witkowska 4, Jaworska Beata 4, Sługocka 2, Łojek 2, Szczęsna 0.

Juniorki:

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – AZS PWSZ Gorzów 47:87 ( 9:22, 16:24, 13:24, 9:17)
AZS PWSZ: Szałas 35 (1x3), Szczęsna 16 (3), Skorupa 8 (1), Kominek 8, Łojek 6 (2) oraz Drabik 5, Sobek Mirella 5 (1), Matkowska 4, Relich 0, Dubaj 0.

Kadetki:

KS Szprotavia UKS Jedynka - AZS PWSZ Gorzów 95:64 (19:7, 25:15, 20:21, 31: 21)
AZS PWSZ: Rogoś 15, Matkowska 15, Paula Duchnowska 10, Jezierska 9, Lasotka 8, Mirella Sobek 7, Bury 0, Paulina Liberska 0, Kędziorka 0, Połujan 0, Kaczmarek 0, Pieprzka 0

Młodziczki:

Sobota:

MKS-MOS Karkonosze Jelenia Góra - AZS PWSZ I Gorzów 66:44 (18:8,11:13,22:9,15:14)
AZS PWSZ: Trzeciak 16, Godlewska 8, Wiktoria Duchnowska 8, Bagłaj 5, Łupińska 2, Pieńkos 2, Byczkowska 2, Jóźwik 1, Murmyło 0, Bednarska 0, Malinowska 0, Kulpa 0.

MKS-MOS Karkonosze II Jelenia Góra - AZS PWSZ II Gorzów 45:27 (15:7,12:6,10:6,8:8)
AZS PWSZ: Wójcik 10, Kupczyk Karolina 6, Liberska Wioletta 5, Jakubowska 4, Bodner 2, Wierzbicka 0,Chwesiuk 0, Michalik 0, Straszewska 0, Hachuła 0, Michniewicz 0.