Szczęście uśmiechnęło się do gospodyń fot. Radosław Łogusz

Po bardzo zaciętym spotkaniu koszykarki AZS PWSZ Gorzów uległy w pierwszym meczu turnieju półfinałowego mistrzostw Polski juniorek starszych ekipie UKS Huragan Wołomin.

Gorzowianki prowadzone przez trenera Roberta Pieczyraka bardzo dobrze w pierwszych minutach realizowały założenia przedmeczowe. Ostra praca w obronie przynosiła przechwyty, których niestety nie potrafiliśmy przełożyć na zdobycze punktowe. Zbyt często nie trafialiśmy z wypracowanych pozycji przez co koszykarki z Wołomina zbudowały sobie małą przewagę. My nie poddawaliśmy się i dzięki fragmentowi wygranemu 10:0 prowadziliśmy 27:21.

Później jednak znów nasza gra nie układała się tak, jakbyśmy tego chcieli. Przez większą część drugiej kwarty na prowadzeniu były gospodynie. W końcówce jednak zdołaliśmy dzięki piątemu celnemu rzutowi zza linii 6,75 metra Karoliny Szałas wyjść na jednopunktowe prowadzenie. Chwile później dwa punkty zdobyła jednak Monika Radomska i jedno oczko z linii rzutów osobistych Małgorzata Kimso. Na niespełna sekundę przed końcem mieliśmy jeszcze szansę na zmianę wyniku. Piłka wprowadzona z boku trafiła do Magdaleny Szajtauer, niestety nasza podkoszowa zawodniczka nie zdołała trafić do kosza. – Dziękuję dziewczynom za walkę. Niestety dziś szczęście uśmiechnęło się do gospodyń. Nic nie poradzimy, taki jest sport. Jutro postaramy się, abyśmy to my mogli cieszyć się ze zwycięstwa – powiedział nam po meczu szkoleniowiec AZS PWSZ.

Jutro gorzowianki zmierzą się z ekipą MUKS Chrobry Basket Głuchołazy. Teraz nie możemy już sobie pozwolić na potknięcie. Musimy koniecznie to spotkanie wygrać.

UKS Huragan Wołomin - AZS PWSZ Gorzów 65:63 (21:19, 15:12, 20:23, 9:9)

UKS Huragan: Tkacz 20, Radomska 16 (1x3), Banaszek 8, Panufnik 8, Poboży 4 oraz Kimso 6 (1), Januszko 3 (1), Miesiąc 0, Perkowska 0.
AZS PWSZ: Beata Jaworska 10, Kopciuch 8, Sobek 8 (2x3), Katarzyna Jaworska 8, Stelmach 4 oraz Szałas 20 (5), Szajtauer 3, Witkowska 2, Sługocka 0.