Rezerwy wygrywają we Wrocławiu

Kolejne zwycięstwo zanotowały walczące w drugiej lidze koszykarki AZS PWSZ Gorzów. Mimo że gorzowianki udały się do Wrocławia w nie do końca optymalnym składzie pewnie pokonały Ślęzę MOS WKK.

Początkowo jednak nic nie wskazywało tak pewnego zwycięstwa podopiecznych Roberta Pieczyraka. W pierwszej kwarcie gorzowianki prezentowały się nie najlepiej, czego odzwierciedleniem był wynik. Po pierwszych dziesięciu minutach gry przegrywaliśmy bowiem 13:22.

Z każda minutą nasza gra wyglądała jednak coraz lepiej i pod koniec drugiej części gry wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu. – Był to nasz ostatni sprawdzian przed finałami mistrzostw Polski U20. Mimo niepełnego składu wygraliśmy z innym finalistom mistrzostw, które już za tydzień w Gdyni. Na słowa pochwały zasłużyło pięć osób. Natalia Sobek, która w trzeciej kwarcie rzuciła 13 punktów z rzędu dla naszego zespołu, Karolina Szałas, Alicja Witkowska oraz za prowadzenie gry i mnóstwo asyst Daria Stelmach. Dobry mecz rozegrała także wchodząca do zespołu Kinga Kominek – powiedział nam szkoleniowiec AZS PWSZ Gorzów.

Kolejne spotkanie nasze zawodniczki rozegrają już w najbliższą niedzielę, kiedy na wyjeździe zmierzą się z UKS Ekonom Legnica.

Ślęza MOS WKK Wrocław – AZS PWSZ Gorzów 61:82 (22:13, 8:21, 19:25, 12:23)

AZS PWSZ: Natalia Sobek 25 (1x3), Szałas 25, Witkowska 11, Kominek 11, Stelmach 2 oraz Szczęsna 8, Relich 0, Skorupa 0, Łojek 0.