Turniej rozpoczynamy od zwycięstwa fot. Radosław Łogusz

Gorzowianki walczące w turnieju finałowym pokonały w swoim pierwszym meczu VBW GTK Gdynia 66:52 przybliżając się tym samym do awansu do strefy medalowej.

Pierwsze pięć minut spotkania było jeszcze dość wyrównane. Ani jeden, ani drugi zespół nie mógł sobie wypracować bezpiecznej przewagi. Jednak z minuty na minutę coraz lepiej grały podopieczne trenera Roberta Pieczyraka. – Dobrze realizowaliśmy przedmeczowe założenia taktyczne co pozwoliło nam odskoczyć na kilka punktów – usłyszeliśmy od szkoleniowca.

Emocje znów pojawiły się na początku trzeciej kwarty, którą bardzo dobrze rozpoczęły gdynianki. – Szkoda tego fragmentu gry. Zagraliśmy słabiej dając wrócić naszym rywalkom do gry – stwierdził trener Pieczyrak. Na szczęście chwilę później nasze koszykarki udowodniły, że były dziś lepsze od zawodniczek VBW GTK. Gorzowianki ponownie zaczęły budowanie przewagi, która momentami osiągała nawet 18 punktów. Ostatecznie po 40 minutach gry młode akademiczki wygrały 66:42 mocno przybliżając się do awansu do strefy medalowej.

W drugim meczu naszej grupy INEA AZS Poznań pokonał Widzew Łódź 74:42. Właśnie z poznaniankami zagramy jutro o godzinie 12:00.

VBW GTK Gdynia – AZS PWSZ Gorzów 52:66 (11:20, 10:9, 16:21, 15:16)

VBW GTK: Ossowska 16 (2x3), Szelągowska 13, Podgórna 9 (1), Maryniewska 3 (1), Derkowska 2 oraz Duraj 6, Sokołowska 3 (1), Budzisz 0.
AZS PWSZ: Sobek 24 (5x3), Stelmach 11 (2), Szajtauer 10, Katarzyna Jaworska 8, Kopciuch 2 oraz Witkowska 8, Szałas 3 (1), Beata Jaworska 0.