Gorzowianki w wielkim finale

Niedzielnym zwycięstwem nad Polonią Warszawa młode zawodniczki AZS PWSZ Gorzów przypieczętowały awans do finałowego turnieju Mistrzostw Polski Juniorek Starszych.

Już wczoraj nasz awans był niemal pewny. Potrzebne nam było tylko zwycięstwo nad najsłabszymi w łódzkim turnieju warszawiankami. Sam mecz był niemal bez historii. Tylko w połowie pierwszej kwarty koszykarki ze stolicy miały jeszcze kontakt z podopiecznymi Roberta Pieczyraka i Radosława Duchnowskiego. Zwycięstwo mogłoby być jeszcze bardziej okazałe, ale trenerzy postanowili dać pograć wszystkim zawodniczkom. - Konsekwencja zarówno w ataku jak i obronie pozwoliła nam przejść przez ten mecz niemal bez emocji. Zagraliśmy dobrze i jesteśmy w finale. Teraz przed nami kilka pracowitych dni - usłyszeliśmy od trenera Roberta Pieczyraka.

Jedynym akcentem, który może martwić jest drobny uraz Beaty Jaworskiej. - Beata w trzeciej kwarcie podkręciła kostkę, ale mam nadzieję, że od wtorku będzie mogła razem z nami trenować - stwierdził trener AZS PWSZ.

Gorzowianki w fazie grupowej turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek Starszych zmierzą się z zespołami: INEA AZS Poznań, KKS Olsztyn oraz KS JAS-FBG Sosnowiec. W drugiej grupie zmierzą się natomiast KS Basket 25 Bydgoszcz, VBW GTK Gdynia, UKS Gimbasket 15 Białystok oraz UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Początek turnieju już w środę 30 stycznia.

Niedzielne wyniki naszej grupy:

SKK Polonia Warszawa - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 35:86 (13:20, 9:25, 8:14, 5:27)

SKK Polonia: Janczura 8 (2x3), Zając 6, Dąbrowska 6 (1), Korczak 5, Machowicz 4 oraz Singel 2, Rybakowska 2, Stankiewicz 2, Teperowska 0, Kostykowska 0, Milcarz 0.
AZS PWSZ: Klaudia Czarnodolska 16, Katarzyna Jaworska 15, Sobek 11 (1x3), Witkowska 6, Kopciuch 0 oraz Szajtauer 13, Stelmach 12 (1), Poros 7 (1), Beata Jaworska 4, Dominiczuk 2.

ŁKS Koszykówka Kobiet Łódź - VBW GTK Gdynia 42:94 (13:15, 11:16, 4:34, 14:29)