Czwarta kursokonferencja za nami fot. Radosław Łogusz

Szkoleniowcy pracujący z dziećmi w programie „Nauka, Sport, Przyszłość” w sobotę 01.02.2014 r. po raz czwarty spotkali się na kursokonferencji trenerskiej. Był czas na podsumowania dotychczasowych prac oraz wyznaczenie nowych celów.

 

W zajęciach udział wzięli oprócz trenerów z programu także studenci z gorzowskiego AWF oraz kilka osób niezwiązanych z samym projektem. W sumie w kursokonferencji uczestniczyły 23 osoby. - Bardzo mnie cieszy coraz większe zainteresowanie naszym kursem. Widać, że oprócz ilości szkolonych dzieci powiększa się także rzesza osób, które chcą pracować z najmłodszymi. W zajęciach bardzo chętnie biorą udział również moi studenci ze specjalizacji trenerskiej ZWKF - usłyszeliśmy od trenera Maciejewskiego.

Kursokonferencja rozpoczęła się od podsumowania dotychczasowych działań. Później trener Dariusz Maciejewski wraz z Januszem Kopaczewskim poruszyli temat przyszłego obozu dla uczestniczek programu, który w terminie 28.06 – 06.07.2014 odbędzie się w Gościmiu. – Już od kilku miesięcy przygotowujemy się do tego wyzwania. Mamy już podpisaną umowę z ośrodkiem, w którym będziemy trenować i wypoczywać, więc przyszedł czas, aby o wszystkim poinformować osoby pracujące w poszczególnych miejscowościach – powiedział Dariusz Maciejewski.

Po części organizacyjnej przyszedł czas na zajęcia programowe w hali. Tym razem głównym tematem była metodyka nauczania rzutu z biegu oraz pokazanie niezbędnych ćwiczeń kompleksowych w doskonaleniu wcześniej poznanych elementów technicznych. Warsztaty zakończyły się metodycznymi wskazówkami dotyczącymi prowadzenia zajęć sportowych. Dariusz Maciejewski cały czas podkreśla uczestnikom kursu, że trener szkolący na etapie początkowego nauczania powinien zagwarantować sukces swoim podopiecznym, efektywnie nauczając ich koszykarskiej techniki. Pamiętając, że celem nadrzędnym trenera na tym etapie jest indywidualne wyszkolenie gracza, zadbanie o jego wszechstronny rozwój, a nie osiąganie za wszelką cenę wyników sportowych.

 

Designed with by jakubskowronski.com