fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W meczu V kolejki I ligi koszykarki Enea AZS AJP II Gorzów pokonały UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 71:44. Najskuteczniejsze w tym meczu były Wiktoria Kuczyńska i Karolina Matkowska, które zdobyły po 16 punktów.

- Rozmawialiśmy dużo przed tym spotkaniem. W sobotę zrobiliśmy też specjalne video i tego efekty było widać na parkiecie. Wyjaśniliśmy sobie dokładnie jak chcemy grać i myślę, że to pomogło. Wiadomo, że przeciwnik nie był tak mocny jak Sosnowiec, czy Poznań, ale widać, że poprawiliśmy defensywę. To zwycięstwo bardzo cieszy, bo myślę, że dam nam takiego kopa do dalszej pracy. Cieszy tempo grania i duża liczba wymuszonych strat u przeciwnika.  Trochę martwi skuteczność, ale wiadomo, że jak gramy agresywnie to jest trudniej trafić. Coś kosztem czegoś, a my wybieramy mocno defensywę – ocenił mecz trener Robert Pieczyrak.

 

- Na samym początku drużyna z Aleksandrowa mocno nam się postawiła i miałyśmy problem z organizacją swojego ataku. Obrona zrobiła swoje. Przechwyty i łatwe punkty w kontrze pozwoliły zbudować nam przewagę. Mecz wygrany, cieszymy się, ale skupiamy się na następnych spotkaniach – dodała Karolina Matkowska.Enea AZS AJP II Gorzów - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 71:44 (18:16, 24:12, 14:4, 15:12)

Kuczyńska 16, Matkowska 16, Duchnowska 11,  Kościukiewicz 10, Feliczak 7, Kielar 6, Szczecińska 2, Omiotek 2, Śmiałek 1,  Jeger 0

Designed with by jakubskowronski.com