fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W meczu IV kolejki I ligi koszykarki Enea AZS AJP III Gorzów przegrały  z Enea AZS II Poznań 56:74. Najskuteczniejsze w zespole prowadzonym przez trenerów Kopaczewskiego i Duchnowskiego były Julita Michniewicz oraz Marcelina Harasimowicz, które zdobyły po 13 punktów.

 

- Zespół z Poznania przyjechał na to spotkanie z zawodniczkami z ekstraklasy (Nowicka, Banaszak, Stefańczyk) i postawił nam trudne warunki gry. Jak to trener widzę w tym meczu elementy, który wykonywaliśmy bardzo dobrze, ale są też takie które będziemy musieli poprawić. Z przebiegu całego meczu można stwierdzić, że podjęliśmy sportową walkę z  tym starszym i bardziej ogranym zespołem z Poznania, a to jest dla nas najważniejsze – ocenił mecz trener Janusz Kopaczewski.

 

- Walczyłyśmy w całym meczu i tego nie możemy sobie zarzucić. Takie było nasze i trenera założenie na ten mecz i tą walkę podjęłyśmy. Wiadomo, że u przeciwnika są zawodniczki, które grają w ekstraklasie. Walczyłyśmy do końca i mimo tej wysokiej porażki zebrałyśmy doświadczenie, które zaprocentuje w przyszłości – dodała Julita Michniewicz.

 

Enea AZS AJP III Gorzów - Enea AZS II Poznań 56:74 (9:21, 18:22, 11:15, 18:16)

Harasimowicz 13,  Michniewicz 13, Lebiecka 9, Kuczyńska 8, Dudek 6, Kurkowiak 4, Wierzbicka 2, Ryzińska 1,  Sierocińska 0

Designed with by jakubskowronski.com