fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W meczu VII kolejki I ligi kobiet koszykarki ENEA AZS AJP II Gorzów pokonały MUKS Poznań 74:56. Liderką akademiczek w tym meczu była Wiktoria Keller, która zdobyła 28 punktów i miała 15 zbiórek.

- Było to bardzo trudne spotkanie. Z zespołem z Poznania znamy się bardzo dobrze i wiedziałyśmy co nas czeka w tym meczu. Po przerwie wykonałyśmy założenia trenera i dzięki temu zyskałyśmy przewagę. Miałyśmy tylko trzy treningi w pełnym składzie, a mimo to zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie. Walczyłyśmy o każdą piłkę i zostawiłyśmy serce na boisku, co myślę było kluczem do tego zwycięstwa – powiedziała Wiktoria Keller.

Wyrównana pierwsza połowa i trzecia kwarta, która zadecydowała o wysokim zwycięstwie – tak w skrócie można podsumować to spotkanie. Jak ocenia je trener gorzowskiego zespołu? – Do przerwy zrobiliśmy za dużo błędów w obronie, bo chcieliśmy być wszędzie na boisku. Mieliśmy przechwyty, ale za bardzo otwieraliśmy pozycję dla przeciwnika. Po przerwie zmieniliśmy pewne rzeczy i przyniosło to efekt. Bardzo dobry mecz, dużo zbiórek w ataku i wysokie tempo grania.  Cieszę się, że mogliśmy zagrać w pełnym składzie i sprawdzić pewne elementy pod rozgrywki mistrzostw Polski U22 – dodał trener Robert Pieczyrak.


ENEA AZS AJP II Gorzów – MUKS Poznań 74:56 (23:21, 17:15, 21:9, 13:11)

Keller 28, W. Kuczyńska 18, Duchnowska 16, Matkowska 9, Kościukiewicz 2, Kielar 1, Feliczak 0, Szczecińska 0, Śmiałek 0, Mamrowicz 0

Designed with by jakubskowronski.com