W spotkaniu VII kolejki I ligi kobiet koszykarki ENEA AZS AJP III Gorzów przegrały z Grot TomiQ Pabianice 59:85. Najskuteczniejsza w zespole akademiczek w tym meczu była Aleksandra Kuczyńska – 18 punktów i 6 zbiórek.

- W pierwszej połowie szło nam bardzo dobrze i grałyśmy jak równy z równym. Niestety jak weszłyśmy w druga połowę to coś się posypało. W trzeciej kwarcie za pięć fauli zeszły nasze dwa centry  i to było naszym problemem. Gramy dalej, nie poddajemy się. Musimy zbierać doświadczenie i walczyć w kolejnych spotkaniach – oceniła spotkanie Aleksandra Kuczyńska.

Jak to spotkanie ocenił trener gorzowianek? - Do połowy szło nam bardzo dobrze. Gramy dziewczynami, które są z roczników 2002 oraz 2003 i po przerwie przestaliśmy mądrze grać. Popełnialiśmy proste błędy w ataku i w obronie. W trzeciej kwarcie mieliśmy 11 strat, gdzie do przerwy mieliśmy tylko 9. Złe wybory gier w ataku na konkretnych zawodników też były naszym problemem po przerwie. Jak to w koszykówce młodzieżowej forma w meczu faluje. Pewne elementy funkcjonowały bardzo dobrze do przerwy, a po niej gdzieś tam szwankowały. Tej stabilizacji formy jeszcze nie ma – powiedział trener Janusz Kopaczewski.

ENEA AZS AJP III Gorzów – Grot TomiQ Pabianice 59:85 (20:17, 19:22, 6:28, 14:18)

Kuczyńska 18, Kobylińska 9,  Harasimowicz 9, Lebiecka 7, Kurkowiak 6, Michniewicz 5,  Ryzińska 3, Wierzbicka 2, Dudek 0, Sierocińska 0