fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Koszykarki ENEA AZS III Gorzów mają za sobą pracowity weekend na pierwszoligowych parkietach. W sobotę podopieczne trenerów Kopaczewskiego i Duchnowskiego przegrały na wyjeździe z UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 65:73, a w niedzielę we własnej hali uległy GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków 63:81.


- Zabrakło wszystkiego po trochu - szczęścia, sił i doświadczenia. Nie można rozpatrywać tego jednoskładnikowo. Na pewno zespół z Krakowa w drugiej połowie wyszedł zdecydowanie wyżej i grał agresywniej, co uniemożliwiło nam ustawienie konkretne w ataku pozycyjnym. Wymusili na nas w całym meczu 28 strat. 28 do 7 w stratach i stąd ta różnica punktowa na tablicy – powiedział po niedzielnym meczu trener Kopaczewski.

 

- Wiadomo chcemy wygrywać, ale w I lidze patrzymy na rozwój indywidualny i zespołowy zawodniczek. Mam nadzieję, że gra z tak silnymi przeciwnikami, jak chociażby z Krakowem da nam doświadczenie, które zaprocentuje w spotkaniach kategorii U-18. Jeżeli ktoś ma duszę sportowca, to nie lubi przegrywać i nie jest to czymś przyjemnym. W lidze dolnośląskiej wygrywamy mecze 30 punktami i ten balans między wygrywaniem i przegrywaniem jest zachowany. Nie jesteśmy zdołowani porażkami. Bardziej koncentrujemy się, żeby wyciągnąć z tych spotkań wnioski – dodał trener ENEA AZS AJP III Gorzów

- Drużyna z Krakowa nam odjechała w drugiej połowie. Bardzo spadła nam skuteczność, trochę za dużo strat i mniejsza liczba zbiórek. Szykujemy się do ważnych rozgrywek mistrzostw Polski U-18 i wszystko idzie w dobrą stronę. Teraz już wszystkie trenujemy razem, bo skończyły się rozgrywki U-22. Ta I liga to dla nas dobra lekcja, otrząśnięcie się przed mistrzostwami, które są dla nas imprezą docelową w tym sezonie. Mamy duże szanse na medal i będziemy mogły pokazać naszą dobrą grę w tym turnieju MP U18 – zakończyła kapitan zespołu, Joanna Kobylińska.UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki - Enea AZS AJP III Gorzów 73:65 (17:16, 19:18, 21:10, 16:21)

Lebiecka 22, Wierzbicka 14, Michniewicz 12, Kurkowiak 6, Piórkowska 6, Ryzińska 5Enea AZS AJP III Gorzów - GoodLood AZS Politechnika Korona Kraków 63:81 (18:21, 15:19, 16:28, 14:13)

Wierzbicka 15, Kobylińska 13, Dudek 8, Lebiecka 8, Harasimowicz 7, Kurkowiak 7, Ryzińska 3, Michniewicz 2, Sierocińska 0

Designed with by jakubskowronski.com