fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W zaległym spotkaniu XII kolejki I ligi koszykarki ENEA AZS AJP Gorzów pokazały charakter, walczyły do samego końca, choć mecz nie układał się po naszej myśli! Pogoń bez happy end`u, ale i tak brawa za dobry mecz z wiceliderem I ligi. Liderką akademiczek w tym spotkaniu była Wiktoria Kuczyńska, która zdobyła 17 punktów oraz miała 8 zbiórek i 7 asyst.

- Jak zaczyna się grać dopiero w czwartek kwarcie, to ciężko jest coś zrobić. Od początku ten mecz się nie ułożył po naszej myśli i miałyśmy dużo punktów do odrobienia. Wszystko się rozstrzygnęło w pierwszej połowie, choć pokazałyśmy charakter i zawalczyłyśmy, by odrobić te startypowiedziała Paula Duchnowska.

Dla kapitan ENEA AZS AJP II Gorzów było to drugie spotkanie po rocznej przerwie związanej z ciężką kontuzją stawu kolanowego. – Cieszę się, że wróciłam do grania. Moim zadaniem jest pomagać naszemu młodemu zespołowi. Mam od dziewczyn ogromne wsparcie i na razie jestem zadowolona ze swojego grania. Jak wchodzę na boisko, to już nie myślę o kontuzji, pełna koncentracja na grze dodała Paula Duchnowska.

 

- Na początku nie poznawałem tego zespołu. Przez trzy kwarty robimy 23 straty. Nie wiedziałem co się z tym zespołem dzieje, słaby atak, słaba obrona, bardzo proste starty. Obudziliśmy się, mieliśmy jeszcze szansę w tym meczu, ale było za dużo punktów do odrobienia. Nie mogliśmy od początku wejść w swój rytm grania i MUKS to wykorzystałocenił mecz trener Robert Pieczyrak.

ENEA AZS AJP II Gorzów - MUKS Poznań 59:64 (16:19, 6:20, 13:14, 24:11)

 

AZS: W. Kuczyńska 16 (8 zb, 7as), Dudek 11, Matkowska 9, Michniewicz 7, Duchnowska 7, Kobylińska 5, Lebiecka 2, Kozłowska 2,  Śmiałek 0, Kurkowiak 0, Wierzbicka 0

MUKS: Zięmborska 17, Szloser 11, Łakoma 10, Papiernik 9, Masłowska 5, Woźniak 5, Ratajczak 3, Batura 2, Juskowiak 2

Designed with by jakubskowronski.com