fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek
W drugim meczu fazy play-off w I lidze koszykarki ENEA AZS AJP II Gorzów przegrały z Grot Lauer Pabianice 50:64 i tym samym zakończyły rozgrywki w sezonie 2020/2021. Młode akademiczki pierwszoligowe rozgrywki kończą z bilansem 8 zwycięstw i 12 porażek, a już od środy 17 marca zaczną imprezę docelową w sezonie - turniej finałowy mistrzostw Polski U19. Gorzowianki w grupie zagrają z GTK Gdynia, Szkoła Gortata Politechnika Gdańska i MPKK Sokołów SA Sokołów Podlaski. 

- Grałyśmy w pełnym składzie, trener szeroko rotował, ale to nie wystarczyło na doświadczony zespół z Pabianic. Myślę, że wyciągniemy z tego meczu wnioski i na turnieju finałowym MP U19 będziemy mądrzejsze o to spotkanie - powiedziała Ewelina Śmiałek. 

- Mecz ten był elementem przygotowań do turnieju finałowego MP U19 w Gdyni, który zaczynamy już w środę i przed nami już tylko trzy mocne treningi. W tym sezonie I ligi ten zespół pokazał się z dobrej strony, ten mecz z Pabianicami był tym jednym ze słabszych. W całym sezonie graliśmy dobry basket, dziewczyny były agresywne i walczyły. Nawet te przegrane spotkania z doświadczonymi i starszymi zespołami to było tylko kilka punktów różnicy. Zespół z Pabianic wiedział o co gra i to doświadczenie wygrało z młodością - powiedział trener Robert Pieczyrak. ENEA AZS AJP II Gorzów - Grot Lauer Pabianice 50:64  (6:20, 11:16, 13:16, 20:12)
Śmiałek 13 (8zb), Duchnowska 8, A.Kuczyńska 7, Kurkowiak 5 (6zb), W.Kuczyńska 4, Kobylińska 3, Michniewicz 3, Lebiecka 3 (8zb), Dudek 2 (8zb), Kozłowska 2, Ryzińska 0

Designed with by jakubskowronski.com