Już w ten weekend koszykarki ENEA AZS AJP II Gorzów zainaugurują sezon I ligi. Młode akademiczki na start czeka wyjazd do Citronex UKS Basket Zgorzelec.
Podobnie jak w ostatnich sezonach I liga będzie elementem przygotowań dla naszych młodych koszykarek do rozgrywek młodzieżowych MP U19 (juniorki starsze) i MP U17 (juniorki). Chcemy grać o zwycięstwo w każdym meczu, ale w I lidze patrzymy na rozwój indywidualny i zespołowy zawodniczek. Bogaci w wiedzę z poprzednich sezonów mamy nadzieję, że gra z silnymi przeciwnikami, da niezbędne doświadczenie, które ma zaprocentować w rozgrywkach Młodzieżowych Mistrzostw Polski.
I LIGA GRUPA A - GTK II Gdynia, KKS Olsztyn, AZS UMCS II Lublin, AZS Uniwersytet Warszawski, Iodica Top Market Pruszków, Mon-Pol Płock, MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski, SMS PZKosz Łomianki, Grot F&F Automatyka Pabianice, AZS Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, UKS Huragan Wołomin, UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki
I LIGA GRUPA B - 1KS Ślęza MOS Wrocław, Enea AZS AJP II Gorzów, AZS Politechnika Korona Kraków, Pompax Tęcza Leszno, MUKS Poznań, Widzew Łódź, RMKS Xbest Rybnik, Dijo Maximus Kąty Wrocławskie, Contimax MOSiR Bochnia, Wisła CanPack Kraków, Citronex UKS Basket Zgorzelec, Lider Swarzędz
Skład zespołu: Paula Duchnowska, Oliwia Dyja, Marcelina Harasimowicz, Karolina Kamińska, Maja Kozłowska, Martyna Kurkowiak, Gabriela Lebiecka, Maja Maćkowiak, Karolina Matkowska, Julita Michniewicz, Julia Piątek, Oliwia Piórkowska, Katarzyna Pytel, Daria Ryzińska, Ewelina Śmiałek, Jagoda Wąsik
Trener: Robert Pieczyrak, Asystent trenera: Łukasz Hiszpański
TERMIANRZ SPOTKAŃ ENEA AZS AJP II GORZÓW
I KOLEJKA (3 października, godzina 16:00)
Citronex UKS Basket Zgorzelec - Enea AZS AJP II Gorzów
II KOLEJKA (9-10 października)
Enea AZS AJP II Gorzów - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie
III KOLEJKA (16-17 października)
1KS Ślęza MOS Wrocław - Enea AZS AJP II Gorzów
IV KOLEJKA (23-24 października)
Enea AZS AJP II Gorzów - Widzew Łódź
V KOLEJKA (30-31 października)
AZS Politechnika Korona Kraków - Enea AZS AJP II Gorzów
VI KOLEJKA (6-7 listopada)
Enea AZS AJP II Gorzów - Wisła CanPack Kraków
VII KOLEJKA (13-14 listopada)
MUKS Poznań - Enea AZS AJP II Gorzów
VIII KOLEJKA (20-21 listopada)
Enea AZS AJP II Gorzów - RMKS Xbest Rybnik
IX KOLEJKA (27-28 listopada)
Contimax MOSiR Bochnia - Enea AZS AJP II Gorzów
X KOLEJKA (4-5 grudnia)
Enea AZS AJP II Gorzów - Lider Swarzędz
XI KOLEJKA (11-12 grudnia)
Pompax Tęcza Leszno - Enea AZS AJP II Gorzów
XII KOLEJKA (18-19 grudnia)
Enea AZS AJP II Gorzów - Citronex UKS Basket Zgorzelec
XIII KOLEJKA (1-2 stycznia)
Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - Enea AZS AJP II Gorzów
XIV KOLEJKA (8-9 stycznia)
Enea AZS AJP II Gorzów - 1KS Ślęza MOS Wrocław
XV KOLEJKA (15-16 stycznia)
Widzew Łódź - Enea AZS AJP II Gorzów
XVI KOLEJKA (22-23 stycznia)
Enea AZS AJP II Gorzów - AZS Politechnika Korona Kraków
XVII KOLEJKA (5-6 lutego)
Wisła CanPack Kraków - Enea AZS AJP II Gorzów
XVIII KOLEJKA (19-20 lutego)
Enea AZS AJP II Gorzów - MUKS Poznań
XIX KOLEJKA (26-27 lutego)
RMKS Xbest Rybnik - Enea AZS AJP II Gorzów
XX KOLEJKA (5-6 marca)
Enea AZS AJP II Gorzów - Contimax MOSiR Bochnia
XXI KOLEJKA (12-13 marca)
Lider Swarzędz - Enea AZS AJP II Gorzów
XXII KOLEJKA (20 marca)
Enea AZS AJP II Gorzów - Pompax Tęcza Leszno
ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 26/27 marca (sobota/niedziela)
Mecz 2 – 1/2 kwietnia (sobota/niedziela)
Mecz 3 – 6 kwietnia (środa)
II runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 9/10 kwietnia (sobota/niedziela)
Mecz 2 – 13 kwietnia (środa)
Mecz 3 – 20 kwietnia (środa)
III runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 23/24 kwietnia (sobota/niedziela)
Mecz 2 – 27 kwietnia (środa)
Mecz 3 – 30 kwietnia (sobota)
IV runda – o trzecie miejsce - mecz i rewanż (1-1)
Mecz 1 – 3 maja (wtorek)
Mecz 2 – 7/8 maja (sobota/niedziela)
IV runda – finał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
Mecz 1 – 3 maja (wtorek)
Mecz 2 – 7/8 maja (sobota/niedziela)
Mecz 3 – 11 maja (środa)
*Terminy spotkań w trakcie sezonu ze względu na rozgrywki młodzieżowe i spotkania EBLK mogą ulec zmianie.