W rozegranym awansem spotkaniu XVI kolejki I ligi koszykarki ENEA AZS AJP Gorzów przegrały z AZS Politechnika Korona Kraków 59:77. Przez większość spotkania gorzowianki toczyły wyrównaną walkę, ale w ostatniej kwarcie zabrakło sił i doświadczenia... To kolejna cenna lekcja dla naszych młodych akademiczek w meczu I ligi, które nie mają dużo czasu na rozmyślanie o porażce, bo już w niedzielę o godzinie 14:00 zagrają z DIJO Maximus Kąty Wrocławskie. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna TUTAJ

- Wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz, bo Kraków to jedna z najsilniejszych drużyn w lidze. Myślę, że udało nam się postawić trudne warunki gry i przez większość spotkania byliśmy równorzędnym rywalem. W czwartej kwarcie pięć "trójek" rywala i nasza słabsza gra złożyły się na taki wynik. Cieszymy się, że zagraliśmy kolejny dobry mecz z silnym rywalem, a na wyciągniecie wniosków przyjdzie odpowiednia pora. Z każdym tygodniem pracujemy, by grać co raz lepiej. Nie ma czasu na rozpamiętywanie porażki, bo już w niedzielę kolejny mecz w I lidze  - powiedział trener Robert Pieczyrak.

ENEA AZS AJP II Gorzów - AZS Politechnika Korona Kraków 59:77 (16:23, 13:16, 20:14, 10:24)
Maćkowiak 18, Keller 15 (13zb), Lebiecka 8, Kurkowiak 6, Michniewicz 6, Ryzińska 3, Wierzbicka 3, Harasimowicz 0, Dyja 0, Wąsik 0, Piórkowska 0, Kamińska 0