fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

W meczu drugiej kolejki I ligi kobiet koszykarki Enea AZS AJP II Gorzów wygrały z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 83:66. Dla młodych akademiczek to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i doskonały prezent urodzinowy dla naszej rozgrywającej Mai Maćkowiak, która w dniu meczu obchodziła swoje urodziny. 

- Bardzo się cieszę, że mogłam zagrać z dziewczynami. To dla mnie takie przełamanie strzeleckie i liczę, że podobnie będzie w EBLK. Podczas meczu nawet tego nie czułam i ten punkty to nie tylko moje indywidualne statystyki, bo bez dziewczyn nie byłoby tych pozycji i nie byłoby tych rzutów. Walczyłyśmy, byłyśmy super drużyną i ten mecz dla mnie to była sama przyjemność - powiedziała Paula Duchnowska, która zdobyła 25 punków (5x3, przy 71% skuteczności)


- Pauli brakowało tych minut w EBLK i zagrała bardzo dobrze, ale na słowa pochwały zasłużył cały zespół. Mieliśmy dwie liderki – Paulę i Wiki, ale na ich punkty pracowała cała drużyna. Graliśmy dobry i zespołowy basket, a jak do tego doszła duża skuteczność to mecz ułożył się od pierwszych minut po naszej myśli. Dobry mecz, cieszymy się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie i mam nadzieję, że to napędzi nas na kolejne spotkania. Bez euforii, bo choć mecz wygrany, to wiemy nad czym mamy pracować. Zdarzały nam się w grze przestoje i musimy ten element wyeliminować, by od pierwszej do ostatniej minuty utrzymać swój rytm grania - ocenił mecz trener Robert Pieczyrak.

Enea AZS AJP II Gorzów - Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 83:66 (22:12, 16:18, 21:16, 24:20)
 
Keller 27, Duchnowska 25, Maćkowiak 10, Kozłowska 9, Ryzińska 8, Śmiałek 4, Harasimowicz 0, Kurkowiak 0, Wierzbicka 0, Michniewicz 0, Lebiecka 0 (12zb)
Designed with by jakubskowronski.com