fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek
W meczu XIII kolejki I ligi koszykarki Enea AZS AJP II Gorzów przegrały na wyjeździe z Dijo Maximus Kąty Wrocławskie 72:76. Liderką akademiczek w tym spotkaniu była Julita Michniewicz, która zdobyła 23 punkty i miała 3 zbiórki. 

Młode gorzowianki intensywnie przygotowują się do turnieju półfinałowego Młodzieżowego Pucharu Polski. W grupie juniorki starsze U19 ENEA AZS AJP Gorzów zmierzą się z Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, UKS Trójka Żyrardów i Enea AZS-Lider Szkoła Gortata Poznań. Turniej w dniach 14-16 stycznia odbędzie się w Gorzowie. Mecz I ligi w Katach Wrocławskich był pierwszym sprawdzianem formy po świątecznej przerwie. Kolejny już w sobotę 8 stycznia, gdy Enea AZS AJP II Gorzów w pierwszoligowych rozgrywkach zmierzy się z PZU Ślęza II MOS Wrocław.
 
- W końcówce zdecydowanie zabrakło nam doświadczenia i chłodnej głowy. Dużo prostych naszych błędów w końcówce, po stratach daliśmy za dużo punktów dla przeciwnika. Sam mecz trzeba ocenić bardzo pozytywnie. Potrafiliśmy zdobyć przewagę, ale nie umiemy jeszcze kontrolować meczu na prowadzeniu. Jest to dla nas element szkoleniowy i przygotowanie do turnieju półfinałowego Młodzieżowego Pucharu Polski. Sprawdziliśmy kilka elementów, które fajnie nam zafunkcjonowały i mamy kolejny materiał do analizy i dalszej pracy z zespołem. Jeżeli chcemy awansować do finału MPP  to musimy grać na podobnym poziomie w ataku i poprawić defensywę. Ogólnie mecz można zaliczyć do bardzo udanych, szkoda, że tylko bez zwycięstwa. Brakuje nam naprawdę niewiele, by jako ten najmłodszy zespół w lidze w tych zaciętych końcówkach, przechylać szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decyduj czasem jedna akcja. Sam mecz oceniam pozytywnie, dużo materiału do dalszej pracy, a minus tylko taki, że nie udało się wygrać  - powiedział trener Robert Pieczyrak.

Dijo Maximus Kąty Wrocławskie - Enea AZS AJP II Gorzów 76:72 (17:27, 28:15, 6:17, 25:13)

Gorzów: Michniewicz 23, Kozłowska 17 (12zb), Kurkowiak 10 (12zb), Lebiecka 10, Ryzińska 8, Maćkowiak 4, Kamińska 0

Najwięcej dla Dijo Maximus - Łata 23, Łukasik 19 i Oses 16
Designed with by jakubskowronski.com