fot. Piotr Kaczmarek fot. Piotr Kaczmarek

Nasze młode koszykarki mają zbierać cenne doświadczenie na parkietach I ligi! W niedzielnym spotkaniu Enea AZS AJP II Gorzów - AZS Politechnika Korona Kraków (45:69) liderką #MlodyAZS była Julita Michniewicz - 14 punktów i 4 zbiórki.- Bardzo szybko załapane pięć fauli przez Ewelinę Śmiałek bardzo dużo taktycznych rzeczy nam w tym meczu pozabierało. Zarówno opcje w ataku, jak i w obronie trzeba było pozmieniać. Jesteśmy bardzo młodym zespołem i to będziemy ciągle podkreślać. Te dziewczyny zaczynają swoją grę w I lidze, po drugiej stronie są osoby doświadczone, które wykorzystują każdy twój błąd. Tego cwaniactwa trzeba się uczyć, a najlepiej się go uczyć tutaj w I lidze, bo na treningu rywalizujemy tylko ze sobą - powiedział trener Robert Pieczyrak. 

 

- Myślę, że z każdym meczem, z każdym tygodniem treningów będziemy prezentować się co raz lepiej. Przyjdą też trudniejsze spotkania i trzeba to będzie przyjąć z pokorą i się uczyć, bo na zwycięstwa będzie trzeba poczekać. Celem dla tych dziewczyn są rozgrywki młodzieżowe i to, żeby w przyszłości zagrały w ekstraklasie. Tu mają się uczyć, a lepszej okazji do nauki nie będzie. Ten weekend bardzo dobrze pokazał, że w II lidze i rozgrywkach juniorek U17 wygrywamy bardzo pewnie, więc, żeby zrobić kolejny krok do przodu to dziewczyny właśnie muszą grać w I lidze, gdzie te porażki są wkalkulowane, ale dają dużo nauki - dodał trener ENEA AZS AJP Gorzów. 

 

Enea AZS AJP II Gorzów - AZS Politechnika Korona Kraków 45:69 (10:15, 15:19, 6:22, 14:13)
 
Michniewicz 14, Maćkowiak 9, Matkowska 7 (6zb), Latos 5, Tamm 3, Owczarzak 3, Steblecka 2 (6zb), Lewandowska 2, Śmiałek 0 (4zb), Sroka 0, Łotarewicz 0, Małkowska 0
 
Najwięcej dla Krakowa - Kuras 15, Ławicka 14 i Mazur 13
 

Designed with by jakubskowronski.com