Pechowa porażka rezerw

Niestety nie udało się poprawić naszego bilansu tegorocznych pojedynków z ekipą Poznań City Center AZS. Koszykarki Hajduk Kominki AZS PWSZ II po bardzo zaciętym meczu przegrały 64:65.

Sam mecz podobnie jak rozegrany dzień wcześniej pojedynek Tauron Basket Ligi Kobiet był świetną promocją kobiecej koszykówki. Zarówno zespół Hajduk Kominki AZS PWSZ II, jak i poznański AZS od pierwszej do ostatniej minuty prezentowały spory zasób ciekawych akcji w obronie i w ataku.

Bohaterką spotkania była bez dwóch zdań Kinga Woźniak, która zdobyła punkty w dwóch ostatnich akacjach swojego zespołu. Najpierw rzuciła za trzy punkty z niemal 7,5 metra, a później zdołała zdobyć punkty z dwutaktu, który kończyła pięć metrów od kosza. - Musze pochwalić zespół za pierwszą połowę spotkania, w której zagraliśmy bardzo dobrze. Przestój, który zdążył nam się w trzeciej kwarcie odmienił losy spotkania i na ostatnią część spotkania schodziliśmy z pięciopunktową stratą. Udało nam się odzyskać kontrolę nad meczem i na minutę przed końcem wygrywaliśmy czteroma oczkami, ale dwie szalone akcje spowodowały, że przegraliśmy wygrany mecz - powiedział nam trener Robert Pieczyrak.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe. Naszym rywalem będą koszykarki ŁKS SMS Łódź. Spotkanie to w hali MOSiR przy ul. Ks. Skorupki 21 w Łodzi odbędzie się w niedzielę 26. Października o godzinie 17:00.

Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów - Poznań City Center AZS 64:65 (20:15, 22:17, 3:18, 19:15)

Hajduk Kominki AZS PWSZ II: Sobek 21 (3x3), Stelmach 15 (2), Szajtauer 11, Trębicka 6 (2), B. Jaworska 4 oraz Szałas 4 (1), K. Jaworska 3, Czarnodolska 0, Witkowska 0.
Poznań City Center AZS: Wojdalska 21 (1x3), Marciniak 16, Budeń 13 (2), Woźniak 11 (1), Szelągowska 2 oraz Banach 2, Pawlikowska 0, Siwińska 0, Adamowicz 0, Giedrojć 0.

Pozostałe wyniki 4 kolejki:
JAS-FBG Sosnowiec - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 61:40 (16:7, 16:10, 12:8, 17:15), UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Ostrovia Ostrów Wlkp. 67:61 (20:17, 10:18, 19:11, 18:15), JTC MUKS Poznań - ŁKS SMS Łódź 75:24 (18:3, 17:6, 22:9, 18:6), Lider Swarzędz - AZS Politechnika Korona Kraków 69:65 (17:22, 21:16, 14:13, 17:14)

Tabela:
(kolejno: miejsce, drużyna, pkt, mecze, zw. - por., pkt zd. - pkt str., stosunek)
1 UKS Basket Aleksandrów Łódzki 8 4 4 - 0 279 - 241 1.1577
2 JTC MUKS Poznań 7 4 3 - 1 266 - 170 1.5647
3 AZS Politechnika Korona Kraków 7 4 3 - 1 253 - 233 1.0858
4 Poznań City Center AZS 7 4 3 - 1 269 - 263 1.0228
5 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 6 4 2 - 2 247 - 231 1.0693
6 Lider Swarzędz 6 4 2 - 2 249 - 239 1.0418
7 JAS-FBG Sosnowiec 6 4 2 - 2 230 - 221 1.0407
8 Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 5 4 1 - 3 238 - 274 0.8686