Ostrovia lepsza od naszych rezerw fot. Marcin Kluwak (gorzowianin.com)

Koszykarki Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów przegrały na własnym parkiecie z ekipą TS Ostrovia Ostrów. O porażce gorzowianek zdecydowała przede wszystkim słabsza skuteczność w rzutach za trzy.

Gorzowianki w całym meczu grały falami. Przez większość spotkania prowadziły jednak nasze rywalki, które momentami osiągały nawet 17 punktową przewagę. Koszykarki Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów tylko raz zdołały wyjść na jednopunktowe prowadzenie, ostatecznie jednak przegrywając cały mecz 63:79.

- Widać, że popracowaliśmy bardzo mocno w okresie świątecznym nad motoryką i indywidualnym rozwojem zawodnika. Nie graliśmy w ogóle pięć na pięć. Skutkami tego był brak timeingu w grze, proste straty i słabsza skuteczność. Mimo to przez 35 minut byliśmy w grze, ale nietrafianie ośmiu rzutów z czystych pozycji w ostatnich minutach zadecydowało o porażce. Taki mecz po takim okresie może się zdarzyć, mamy jednak nadzieję, że praca, którą wykonaliśmy zaprocentuje w późniejszym okresie - powiedział trener Robert Pieczyrak.

W najbliższą środę gorzowianki zmierzą się na wyjeździe z ekipą Lidera Swarzędz, która w ligowej tabeli jest bezpośrednio za nami.

Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów - TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 63:79 (14:20, 22:22, 19:17, 8:20)

Hajduk Kominki AZS PWSZ II: Stelmach 17 (2x3), Sobek 16 (3), Trębicka 8, Szajtauer 8, K. Jaworska 4 oraz B.Jaworska 7, Szczęsna 1, Kominek 0, Relich 0, Dubaj 0.
TS Ostrovia: Parysek 18, Rozwadowska 18, Winnicka 16 (2x3), Kaczmarek 4, Mistygacz 3 (1) oraz Mielczarek 14 (2), Nowicka 6, Dabrowska 0, Kasprzyk 0.

Pozostałe wyniki:
JTC MUKS Poznań - MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra 82:57 (14:19, 23:18, 29:12, 16:8), UKS Basket Aleksandrów Łódzki - Poznań City Center AZS 61:84 (19:26, 13:23, 12:8, 17:27), ŁKS SMS Łódź - AZS Politechnika Korona Kraków 48:60 (9:15, 12:17, 5:19, 22:9), Lider Swarzędz - JAS-FBG Sosnowiec 60:80 (12:32, 14:16, 17:12, 17:20)

Tabela:
(kolejno: miejsce, drużyna, pkt, mecze, zw. - por., pkt zd. - pkt str., stosunek)
1 AZS Politechnika Korona Kraków 29 16 13 - 3 987 - 812 1.2155
2 Poznań City Center AZS 29 16 13 - 3 1053 - 953 1.1049
3 JTC MUKS Poznań 27 16 11 - 5 1015 - 814 1.2469
4 JAS-FBG Sosnowiec 27 16 11 - 5 998 - 929 1.0743
5 UKS Basket Aleksandrów Łódzki 26 16 10 - 6 1015 - 969 1.0475
6 TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski 25 16 9 - 7 1087 - 985 1.1036
7 Hajduk Kominki AZS PWSZ II Gorzów 23 16 7 - 9 990 - 1029 0.9621
8 Lider Swarzędz 20 16 4 - 12 972 - 1062 0.9153